جدیرترین اخبار :
  • "آموزش" نخستین گام کوچ بیکاری از سواحل مکُران
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380

توسعه توریسم سلامت در منطقه آزاد چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/10/05 | تعداد بازید :1571
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به توسعه توریسم سلامت در این منطقه گفت: با مشارکت سازمان و واگذاری زمین، عملیات اجرایی بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار با حضور وزیر بهداشت آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از خبرایران، عبدالرحیم کردی گفت: یکی‌ از نیازمندی‌های چابهار و مناطق همجوار آن ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی است؛ ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی با توجه به اینکه شاخص‌های بهداشتی و درمانی چابهار با متوسط کشور و حتی استان محروم سیستان و بلوچستان فاصله معناداری دارد، ضروری بود.

مقدمات برای ساخت این بیمارستان از سال ۹۴ آغاز شده و با حضور وزیر بهداشت کلنگ‌زنی خواهد شد؛ منطقه آزاد چابهار در راستای مسولیت‌های اجتماعی خود در کمک به مناطق همجوار موجبات احداث این بیمارستان را در محدوده این منطقه فراهم کرده است.

این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار ساخته خواهد شد؛ ساخت آن در محدوده منطقه آزاد دو مزیت دارد اول استفاده از تسهیلات و مشوق‌های منطقه آزاد برای ورود تجهیزات، ادوات و تسهیل در ساخت بیمارستان و دوم جانمایی آن که در یکی‌ از بهترین پیکیره‌های منطقه آزاد و مشرف به شهر واقع شده و دسترسی آسان و سهل همگان را فراهم می‌کند.

زمین این بیمارستان با مصوبه شورای عالی مناطق آزاد به‌ صورت کاملا رایگان در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته و منطقه آزاد چابهار آمادگی لازم برای کمک به ساخت و توسعه آن ‌را دارد. خوشبختانه با توجه نبود محدودیت منابع مالی برای احداث آن، با توجه به اینکه منابع آن از طریق فروش زمین‌های وزارت بهداشت در شهر چابهار تامین می‌شود؛ پیش‌بینی می‌شود این بیمارستان در یک بازه زمانی معقول به‌بهره‌برداری برسد و آماده خدمت‌رسانی شود.

علاوه‌ بر ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی جنوب بلوچستان و چابهار با استقرار نیروها و تجهیزات تخصصی و حرفه‌ای در این بیمارستان؛ توسعه توریسم سلامت با تمرکز بر کشورهای حاشیه خلیج فارس و به‌ ویژه عمان مهم‌ترین ماموریت این بیمارستان خواهد بود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل