جدیرترین اخبار :
  • "آموزش" نخستین گام کوچ بیکاری از سواحل مکُران
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380

منطقه آزاد حامی بندر چابهار در اجرای کامل توافقنامه است

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/10/03 | تعداد بازید :1639
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به موقعیت راهبردی، پتانسیل های اقتصادی و تجاری این بندر گفت: همیشه حامی بندر چابهار در اجرای کامل توافقنامه بین سه کشور ایران، افغانستان و هند هستیم.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی در نخستین نشست کمیته پیگیری اجرایی سازی موافقتنامه چابهار اظهار داشت: توافقنامه سه جانبه مورد تایید نهایی سه کشور قرار دارد و اجرایی شدن آن منافع همه را تامین می کند.
وی افزود: ما آمادگی این را داریم که بر اساس نیاز و طبق وظایف و تعهدات طرف ایرانی، همکاری و حمایت حداکثری را داشته باشیم.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: اهمیت و جایگاه راهبردی این شهرستان برای همه کشورهای منطقه ثابت شده است.
وی بیان کرد: چابهار بهترین موقعیت در جابجایی کالا به کشورهای همجوار بویژه آسیای میانه را دارد و محل اتصال کشورهای منطقه برای فصل جدید تجارت و بازرگانی است.
به گزارش ایرنا، موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه بین کشورهای ایران، هند و چابهار با هدف تسریع، تسهیل و ارتقای ترانزیت چابهار و اتصال کشور هند و افغانستان به کشورهای آسیای میانه از طریق بندر چابهار، توسعه صادرات سه کشور و ایجاد کریدور بین المللی بین کشورهای مذکور در خرداد ماه سال ۱۳۹۵ به امضای روسای جمهور ایران و افغانستان و نخست وزیر هند رسید.
صبح امروز /دوشنبه/همزمان با برگزاری نخستین نشست کمیته پیگیری اجرایی سازی موافقتنامه چابهار، دفتر شرکت ایندیا پورت گلوبال لیمیتد (IPGL) کشور هند افتتاح و رسما اپراتوری این شرکت در بندرشهیدبهشتی آغاز شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل