جدیرترین اخبار :
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380
  • چابهار پلی برای پیوستن به تجارت منطقه‌ای

آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 540 تختخوابی چابهار با حضور وزیر بهداشت

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/10/02 | تعداد بازید :1731
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: 2 سال پیش برنامه ریزی های لازم برای شروع ساخت یک بیمارستان 540 تختخوابی در چابهار آغاز شد و قرار بود کلنگ این بیمارستان در 23 آذر 95 به زمین زده شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار احمد علی موهبتی در حاشیه کلنگ زنی بیمارستان 540 تختخوابی چابهار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهار افزود: برنامه ریزی‌های لازم برای شروع یک بیمارستان 540 تختخوابی در چابهار در 23 آذر 95 انجام شده بود و قرار بود در این تاریخ کلنگ ساخت بیمارستان به زمین بخورد اما امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از دو سال تاخیر عملیات اجرایی آن آغاز شد.
موهبتی گفت: میانگین تخت بیمارستانی استان سیستان و بلوچستان نسبت به میانگین کشوری بسیار پایین است که این رقم در منطقه جنوب استان بیشتر احساس می‌شود به همین دلیل ساخت این بیمارستان اتفاق بسیار بزرگی در سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود.
وی افزود: ظهر امروز با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بیمارستان 540 تختخوابی ایرانشهر نیز کلنگ‌زنی شد و با توجه به اینکه در ایرانشهر نیز شاخصه‌های میانگین تخت بیمارستانی ضعیف است افتتاح این بیمارستان ما را به میانگین کشوری می رساند.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در حوزه شمالی استان در شهرستان زاهدان نیز بیمارستان جدید کلنگ زنی خواهد شد گفت: این بیمارستان نیز ما را میانگین شاخص های بیمارستانی نزدیک تر خواهد کرد که امیدواریم این طرح‌ها در طول عمر این دولت به نتیجه برسد.
موهبتی در مورد منابع تامین ساخت این بیمارستان‌ها افزود: با توجه به اینکه بودجه دولت پایین است بخشی از این منابع از داخل استان تامین می‌شود زمین این بیمارستان‌ها با مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار در نظر گرفته شده و پروانه ساخت آن نیز مجانی است.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه بین المللی چابهار نیز زمین آن از سوی شورای شهر و شهرداری در نظر گرفته شده و پروانه ساخت آن نیز مجانی است .
استاندار سیستان و بلوچستان در پایان تصریح کرد: امیدواریم با ساخت این بیمارستان 540 تختخوابی مردم سیستان و بلوچستان به به آرزوی دیرینه خود که کوتاه کردن مسیر رفت و آمد برای درمان به شهرهای دیگر بوده است برسند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل