جدیرترین اخبار :
  • "آموزش" نخستین گام کوچ بیکاری از سواحل مکُران
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380

اختصاص زمين رايگان براي ساخت بيمارستان در منطقه آزاد چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/10/02 | تعداد بازید :1430
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با مشاركت سازمان منطقه آزاد چابهار و واگذاري زمين؛عملیات اجرایی بیمارستان 540 تخت‌خوابی چابهار امروز با حضور وزیر بهداشت آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار، عبدالرحیم کردی افزود: یکی‌از نیازمندی‌های چابهار و مناطق هم‌جوار آن ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی است؛ ساخت بیمارستان 540 تخت‌خوابی با توجه به اینکه شاخص‌های بهداشتی و درمانی چابهار با متوسط کشور و حتی استان محروم سیستان و بلوچستان فاصله معناداری دارد، ضروری بود.
کردی گفت: مقدمات برای ساخت این بیمارستان از سال 94 آغاز شده و فردا با حضور وزیر بهداشت کلنگ‌زنی خواهد شد؛ منطقه آزاد چابهار در راستای مسولیت‌های اجتماعی خود در کمک به مناطق هم‌جوار موجبات احداث این بیمارستان را در محدوده این منطقه فراهم کرده است.
وی افزود: این بیمارستان در زمینی به مساحت 20 هکتار ساخته خواهد شد؛ ساخت آن در محدوده منطقه آزاد دو مزیت دارد اول استفاده از تسهیلات و مشوق‌های منطقه آزاد برای ورود تجهیزات، ادوات و تسهیل در ساخت بیمارستان و دوم جانمایی آن که در یکی‌از بهترین پیکیره‌های منطقه آزاد و مشرف به شهر واقع شده و دسترسی آسان و سهل همگان را فراهم می‌کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: زمین این بیمارستان با مصوبه شورای عالی مناطق آزاد به‌صورت کاملا رایگان در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است و منطقه آزاد چابهار آمادگی لازم برای کمک به ساخت و توسعه آن ‌را دارد.
کردی افزود: خوشبختانه با توجه نبود محدودیت منابع مالی برای احداث آن، با توجه به اینکه منابع آن از طریق فروش زمین‌های وزارت بهداشت در شهر چابهار تامین می‌شود؛ پیش‌بینی می‌شود این بیمارستان در یک بازده زمانی معقول به‌بهره‌برداری برسد و آماده خدمت‌رسانی شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: علاوه‌بر ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی جنوب بلوچستان و چابهار با استقرار نیروها و تجهیزات تخصصی و حرفه‌ای در این بیمارستان؛ توسعه توریسم سلامت با تمرکز بر کشورهای حاشیه خلیج فارس و به‌ویژه عمان مهم‌ترین ماموریت این بیمارستان خواهد بود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل