جدیرترین اخبار :
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380
  • چابهار پلی برای پیوستن به تجارت منطقه‌ای

عملیات اجرایی بیمارستان 540 تخت‌خوابی چابهار امروز با حضور وزیر بهداشت آغاز می‌شود

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/10/02 | تعداد بازید :2399
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: عملیات اجرایی بیمارستان 540 تخت‌خوابی چابهار امروز با حضور وزیر بهداشت آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهار اظهار داشت: این بیمارستان نیاز مبرم چابهار به‌عنوان نقطه‌ای است که از شاخص‌های بهداشتی و درمانی کشور و حتی استان محروم سیستان و بلوچستان فاصله زیادی دارد.
وی افزود: با توجه به طرح‌های توسعه‌ای در حال اجرا در چابهار، ایجاد یک بیمارستان مجهز 540 تخت‌خوابی از اولویت‌های توسعه این منطقه است و منطقه آزاد چابهار در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود در کمک به مناطق هم‌جوار موجبات احداث این بیمارستان را در محدوده این منطقه فراهم کرده است.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار عملیات اجرایی بیمارستان 540 تخت‌خوابی چابهار امروز با حضور وزیر بهداشت آغاز می‌شود؛ تصریح کرد: این بیمارستان در زمینی به مساحت 20 هکتار ساخته خواهد شد؛ ساخت آن در محدوده منطقه آزاد دو مزیت دارد اول استفاده از تسهیلات و مشوق‌های منطقه آزاد برای ورود تجهیزات، ادوات و تسهیل در ساخت بیمارستان و دوم جانمایی آن که در یکی‌از بهترین پیکیره‌های منطقه آزاد و مشرف به شهر واقع شده و دسترسی آسان و سهل همگان را فراهم می‌کند.
کردی گفت: زمین این بیمارستان با مصوبه شورای عالی مناطق آزاد به‌صورت کاملا رایگان در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است و منطقه آزاد چابهار آمادگی لازم برای کمک به ساخت و توسعه آن ‌را دارد.
کردی افزود: خوشبختانه با توجه نبود محدودیت منابع مالی برای احداث آن، با توجه به اینکه منابع آن از طریق فروش زمین‌های وزارت بهداشت در شهر چابهار تامین می‌شود؛ پیش‌بینی می‌شود این بیمارستان در یک بازده زمانی معقول به‌بهره‌برداری برسد و آماده خدمت‌رسانی شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: علاوه‌بر ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی جنوب بلوچستان و چابهار با استقرار نیروها و تجهیزات تخصصی و حرفه‌ای در این بیمارستان؛ توسعه توریسم سلامت با تمرکز بر کشورهای حاشیه خلیج فارس و به‌ویژه عمان مهم‌ترین ماموریت این بیمارستان خواهد بود.
به گزارش تسنیم، به گواه وزارت بهداشت؛ شهرستان 300 هزارنفری چابهار پایین‌ترین سرانه فضای درمانی کشور را دارد؛ به ازای هر هزار نفر در این شهر نیم تخت بیمارستانی موجود است درحالی‌که میانگین تخت بیمارستانی در کشور به ازای هر هزار نفر 1.7 تخت است؛ هم‌چنین ضریب اشتغال تخت در تنها بیمارستان چابهار بیش از 100 درصد است و این بیمارستان باآنکه به گواه مسئولان محلی به‌شدت فرسوده و قدیمی است، تنها مرکز درمانی مجهز شهرهای چابهار، کنارک، نیکشهر، کنارک، قصرقند و ... است و به جمعیتی بالغ‌بر 600 تا 700 هزار نفر از مردم بلوچستان و حتی جاسک هرمزگان خدمت‌رسانی می‌کند.
مقدمات ساخت بیمارستان 540 تخت‌خوابی چابهار و ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی بندر راهبردی چابهار از سال 1394 آغاز شده و امروز عملیات اجرایی این بیمارستان هم‌زمان با یک بیمارستان 540 تختخوابی دیگر در شهرستان ایرانشهر به پیمانکاری قرارگاه خاتم‌النبیا سپاه با حضور وزیر بهداشت آغاز خواهد شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل