جدیرترین اخبار :
  • آزمون جامع دوره‌های گردشگری جمعه در چابهار برگزار می‌شود
  • دبیرستان دانا و توانا حائز سه رتبه برتر کنکور ۱۴۰۰ در چابهار شد
  • میراث منطقه آزاد چابهار برای ورزشکاران
  • آزمون نظام مهندسی در دانشگاه بین‌المللی چابهار برگزار می‌شود
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد
رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار:

منطقه آزاد چابهار، ۳۰ میلیارد ریال جهت خرید دستگاه آنژیوگرافی بیمارستان امام علی چابهار اختصاص داد

گردشگری | تاریخ خبر : 97/09/03 | تعداد بازید :1938
رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار گفت: با همت منطقه آزاد چابهار و دانشکده علوم‌پزشکی ایرانشهر و تجهیز بیمارستان امام علی چابهار به مرکز آنژیوگرافی، کاهش مرگ و میر بیماران قلبی و عروقی را در حوزه تحت پوشش این بیمارستان شاهد خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار معین‌الدین سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار افزود: پس‌ازاینکه با پیگیری ویژه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، هیئت‌امنای ارزی وزارت بهداشت با خرید دستگاه آنژیوگرافی برای چابهار موافقت نمود، سازمان منطقه آزاد چابهار، ۳۰ میلیارد ریال جهت خرید دستگاه آنژیوگرافی بیمارستان امام علی چابهار اختصاص داد.

وی افزود: در شرایط فعلی نزدیک‌ترین مرکز آنژیوگرافی به شهرستان چابهار در زاهدان مستقر می‌باشد که این فاصله ۷۰۰ کیلومتری و اهمیت فاکتور زمان در مداوای بیماران قلبی و عروقی، سبب افزایش آمار مرگ‌ومیر این بیماران در شهرستان چابهار شده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار تصریح کرد: مردم شهرستان چابهار این اقدام بزرگ در حوزه سلامت را پیش درآمدی برای اتفاق بزرگ‌تر یعنی تحقق وعده وزیر بهداشت در دی‌ماه ۹۴ و کلنگ زنی بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار می‌دانند.

وی در پایان بر الزام دیگر متولیان طرح‌های توسعه ملی در شهرستان به‌ویژه سازمان بنادر و دریانوردی به انجام مسئولیت اجتماعی خود تأکید کرد.

شایان‌ذکر است؛ بیمارستان امام علی چابهار، مجهزترین مرکز درمانی از پهنه راسک تا جاسک در جنوب بلوچستان یعنی شهرستان‌های کنارک، قصرقند، نیکشهر، سرباز، چابهار و حتی جاسک هرمزگان با حدود جمعیتی 700 هزار نفر جمعیت است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل