جدیرترین اخبار :
  • ورود لوازم خانگی کره ای به کلیه مناطق آزاد ممنوع است
  • بزرگراه چابهار کنارک طی چهار قطعه در حال احداث است
  • برگزاری دوره های آموزشی در مدرسه عالی و صنایع خلاق مکران منطقه آزاد چابهار
  • گام‌های هند برای عملیاتی شدن بندر چابهار
  • برگزاری دوره های آموزشی کارگاههای کوچک ، تحولات بزرگ در چابهار

منطقه آزاد چابهار در مدار توسعه قرار گرفته است

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/06/14 | تعداد بازید :1880
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با اجرای طرح های توسعه ای در سواحل مکران، توسعه بنادر و افزایش حجم صادارات، این بندر در مدار توسعه قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از فرینا، عبدالرحیم کردی افزود: چابهار یک فرصت بی نظیر برای کشورهای منطقه است.
وی اظهار کرد: به دلیل جغرافیای خاص این کشور و موقعیتی که چابهار در ورودی آب های آزاد دارد و سرمایه گذاری عظیمی که دولت ایران برای توسعه چابهار دارد، کشورهای زیادی خواهان سرمایه گذاری در این بندر هستند.
کردی افزود: در مجموع محدودیتی برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد نداریم و برجام تاثیر مثبتی در منطقه آزاد چابهار گذاشته و بسیاری از محدودیت های مالی به لحاظ قانونی برداشته شده است، اما تسهیل و روانی نقل و انتقال ها هنوز ایجاد نشده که با حضور بانک های خارجی می توانیم این نقیصه را برطرف کنیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز گفت: چابهار ظرفیت خوبی برای حضور در عرصه بین المللی دارد و با تکمیل زیرساخت ها و پس کرانه ها می تواند موجب توسعه منطقه شود.
عبدالرحیم کردی افزود: هشت شهرک تخصصی خرما، برنج، لوازم پزشکی، خودروسازی و غیره در منطقه آزاد جانمایی و مراحل اولیه آن انجام شده است.
وی گفت: منطقه آزاد چابهار برای رسیدن به اهداف تعریف شده نیازمند تکمیل راه آهن، گاز، الحاق بندر و ساخت فرودگاه است.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: منطقه آزاد چابهار در طول سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است و کم کم به قدرت جدیدی در تجارت منطقه تبدیل خواهد شد.
کردی گفت: تدبیر در تسریع ۳ پروژه فرودگاه بین المللی، راه آهن و خط لوله گاز ضامن تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در این منطقه است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل