جدیرترین اخبار :
  • ورود لوازم خانگی کره ای به کلیه مناطق آزاد ممنوع است
  • بزرگراه چابهار کنارک طی چهار قطعه در حال احداث است
  • برگزاری دوره های آموزشی در مدرسه عالی و صنایع خلاق مکران منطقه آزاد چابهار
  • گام‌های هند برای عملیاتی شدن بندر چابهار
  • برگزاری دوره های آموزشی کارگاههای کوچک ، تحولات بزرگ در چابهار

۴ فیلم با رویکرد نشان دادن زندگی اصیل نواحی مختلف سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود

گردشگری | تاریخ خبر : 97/06/10 | تعداد بازید :1572
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد چابهار گفت: 4 فیلم با رویکرد نشان دادن زندگی نواحی مختلف بلوچستان، با حمایت منطقه آزاد چابهار و در راستای مسولیت‌های اجتماعی این ارگان ساخته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ محمد اکبر چاکرزهی در افتتاحیه نخستین جشنواره ملی موسیقی حماسی ایران، کمالان، که در منطقه آزاد چابهار درحال برگزاری است، اظهار داشت: منطقه آزاد چابهار در دوسال اخیر به‌صورت ویژه به حوزه مسولیت‌های اجتماعی ورود پیدا کرده و با همکاری موسسه مطالعات اجتماعی دانشگاه تهران مسولیت اجتماعی سازمان‌ها و شرکت‌های منطقه آزاد چابهار را تدوین کرده است.
وی افزود: در راستای مسولیت‌های اجتماعی 4 محور را در دستور کار قرار دادیم؛ حمایت از صنایع دستی و گردشگری اصیل بلوچستان، حمایت از موسیقی نواحی و سوزن دوزی و در آخر حمایت از ساخت فیلم‌هایی با رویکرد به‌تصویر کشیدن زندگی اصیل نواحی مختلف بلوچستان.
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: 4 فیلم با رویکرد نشان دادن زندگی نواحی مختلف بلوچستان، با حمایت منطقه آزاد چابهار و در راستای مسولیت‌های اجتماعی این ارگان ساخته می‌شود که اولین آن‌ها با تاکید به‌تصویر کشیدن صیادان بلوچ درحال ساخت است.
چاکرزهی ادامه داد: هم‌چنین در تفاهم با معاونت هنری وزارت ارشاد، مدرسه عالی بین‌المللی هنر در منطقه آزاد چابهار با رویکرد حمایت از صنایع دستی اصیل بلوچستان و در وهله اول سوزن دوزی بلوچی ایجاد می‌شود و ان‌شاالله از اول مهر شروع به گرفتن هنرجو می‌کند.
وی بابیان اینکه به‌صورت جدی به حمایت از موسیقی نواحی ورود پیدا کردیم؛ خاطرنشان کرد: نخستین جشنواره ملی موسیقی حماسی ایران؛ کمالان؛ با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را با حضور 6 گروه ملی موسیقی حماسی نواحی ایران برگزار کردیم و امیدواریم در سال‌های آینده این جشنواره را به‌صورت ملی برگزار کنیم.
شایان ذکر افتتاحیه نخستین جشنواره ملی موسیقی حماسی ایران، کمالان، به مناسبت زادروز تولد اسطوره موسیقی حماسی ایران و بلوچستان استاد کمالان هوت، هم‌اکنون با حضور پژوهشگران ملی موسیقی نواحی ایران هم‌چون استاد هوشنگ جاوید، آرش اوستا، میرجلال‌الدین کزازی، احمد صدری، محمدرضا درویشی و علی اکبر شکارچی و حماسی‌سرایان و حماسی‎نوازان از 6 اقلیم کشور در منطقه آزاد چابهار درحال برگزاری است و تا 11 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل