جدیرترین اخبار :
  • قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مناطق آزاد اصلاح شود
  • پیشنهاد ایران برای استقرار دفتر تجاری بخش خصوصی هند در چابهار
  • با جامع نگری در دولت و نگاه ملی در مجلس، مناطق آزاد باید از دیوان سالاری رها شوند
  • افزایش همکاری‌ اقتصادی ایران و ارمنستان به تقویت روابط سیاسی منجر می‌شود
  • چابهار امن‌ترین مسیر دسترسی تجار کشورهای منطقه به بازارهای جهانی است

نشست صمیمی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با هنرمندان چابهاری

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/06/06 | تعداد بازید :3597
"عبدالرحیم کردی" مدیرعامل "محمد اکبر چاکرزهی" معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار، "نصیر ملازهی" معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، "معین‌الدین سعیدی" رئیس شورای، شهرستان چابهار و جمعی از هنرمندان این شهرستان در محل انجمن موسیقی چابهار در نشستی صمیمی در خصوص برگزاری هرچه بهتر جشنواره ملی کمالان هوت اسطوره حماسی سرای چابهاری که ۹ تا ۱۱ شهریورماه جاری در چابهار برگزار می‌شود، به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، مدیرعامل سازمان در این نشست، گفت: برگزاری این رویداد مهم فرهنگی در زادروز این حماسی سرای مشهور، تولد این سبک موسیقی در چابهار را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم سطح کیفی این جشنواره درخور و شأن ایشان باشد.

کردی افزود: اختصاص ردیف بودجه در سال‌های بعدی و دایر نمودن دبیرخانه دائمی این جشنواره می‌تواند به ماندگاری آن به‌عنوان یک رویداد مهم فرهنگی در چابهار کمک نماید.

وی اضافه کرد: به‌زودی با ارزیابی در سطح منطقه آزاد چابهار یکی از میادین منطقه به اسم ملاکمالان نام‌گذاری و مجسمه ایشان در آن نصب خواهد شد.

"نصیرالدین ملازهی" معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به کارها و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده جهت هرچه بهتر برگزار نمودن این جشنواره گفت: ۶ گروه موسیقی از ۶ مکان جغرافیایی کشور و همچنین گروه‌های موسیقی حماسی سرای منتخب استان سیستان و بلوچستان در این جشنواره به اجرای موسیقی می‌پردازند.

وی اظهار داشت: سخنرانی شخصیت‌ها، پژوهشگران و خوانندگان مهم عرصه موسیقی کشور از دیگر برنامه‌های این جشنواره هستند.

"معین‌الدین سعیدی" رئیس شورای شهرستان چابهار ضمن تشکر از بانیان، دست‌اندرکاران و هنرمندان چابهار تشکر کرد و افزود: برگزاری بزرگداشت کمالان هوت در چابهار نشان از غنای فرهنگی و هنری این شهرستان است.

شایان‌ذکر است هنرمندان چابهاری نقطه نظرات خود را در راستای کیفیت هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره ارائه دادند که مورد استقبال دست‌اندرکاران قرار گرفت.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل