جدیرترین اخبار :
  • بازگشت اقتدار به مناطق آزاد با دستور ریاست محترم جمهور
  • جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی از اهداف ما است
  • عضو جدید هیات‌مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار منصوب شد
  • قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مناطق آزاد اصلاح شود
  • پیشنهاد ایران برای استقرار دفتر تجاری بخش خصوصی هند در چابهار

چهارمین ورزش ملی زیرچتر حمایت منطقه آزاد چابهار می‌رود

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/06/05 | تعداد بازید :2783
منطقه آزاد چابهار در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود، حمایت از ملی‌پوشان دو و میدانی سیستان و بلوچستان را به‌عنوان چهارمین ورزش ملی زیر چتر حمایت می‌برد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایسنا، منطقه آزاد چابهار در دو سال اخیر به‌صورت جدی به حمایت از ورزش‌های ملی که استعداد آن در بین جوامع محلی سیستان و بلوچستان است روی‌آورده و موسسه‌ای نیز مختص برای این کار به‌نام موسسه فرهنگی، ورزشی منطقه آزاد چابهار تأسیس کرده است.
فوتبال ساحلی، کریکت، موج‌سواری و اخیراً هم دو و میدانی، ورزش‌هایی هستند که همگی ملی‌پوشان قدری در شهرهای مختلف بلوچستان دارند و منطقه آزاد چابهار با شناسایی به حمایت از آن‌ها شتافته است.
اخیراً نیز مدیرعامل این سازمان با دعوت از سه ملی‌پوش دو و میدانی که همگی از اهالی بخش بمپور ایرانشهر هستند قول داد این ورزش را به‌عنوان چهارمین ورزش بومی-ملی زیر چتر حمایت از خود ببرد.

هدف ما باشگاه‌داری نیست
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار می‌گوید: برای فوتبال ساحلی، کریکت، موج‌سواری و دو و میدانی باشگاه اختصاصی در منطقه تشکیل دادیم و از صفر تا صد حمایت آن‌ها را برعهده‌گرفته‌ایم.
عبدالرحیم کردی می‌افزاید: هدف ما از این کار باشگاه‌داری نیست؛ هدف ما تقویت ورزش‌های ملی است که استعداد آن‌ها در جوامع محلی ما وجود دارد؛ ما در 4 ورزش استعدادهای بی‌بدیلی داریم که در سال‌های اخیر خیلی موردتوجه قرار نگرفته‌اند.
وی تصریح می‌کند: مثلاً در ورزش کریکت؛ 80 درصد ملی پوشان را اهالی چابهار و کنارک تشکیل می‌دهند و جوامع محلی ما ظرفیت بی‌بدیلی در کریکت دارند؛ باشگاه اختصاصی کریکت برای استعدادیابی و حمایت از جوانان بومی در منطقه آزاد چابهار شکل‌گرفته و زمین و استادیم مجهز کریکت نیز در حال ساخت است؛ ان‌شاءالله در آینده نزدیک یک رویداد ملی و بین‌المللی کریکت را در منطقه آزاد چابهار برگزار می‌کنیم.
کردی ادامه می‌دهد: در فوتبال ساحلی هم که استعداد بالقوه‌ای را از قدیم جوانان ساحل‌نشین چابهار و کنارک داشتند باشگاه و تیم اختصاصی در منطقه آزاد چابهار تشکیل دادیم و خوشبختانه این تیم به لیگ برتر راه‌یافته و به توفیقات بالایی دست‌یافته است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار می‌گوید: یکی از ظرفیت‌های بی‌بدیل در سواحل مکران، موج‌سواری است؛ ساحل ماسه‌ای رمین چابهار بهترین نقطه موج‌سواری حرفه‌ای در غرب آسیا به گواه کارشناسان فدراسیون جهانی موج‌سواری است.
وی می‌افزاید: منطقه آزاد چابهار با درک به ظرفیت موج‌سواری در چابهار، باشگاه اختصاصی موج‌سواری برای حمایت و استعدادیابی جوانان بومی تشکیل داده و علاوه بر آن اسپانسری عبدالرزاق بلوچی ملی‌پوش موج‌سوار چابهاری را برای شرکت در مسابقات جهانی موج‌سواری در ژاپن که از 24 تا 31 شهریورماه در شهر تاهارا ژاپن برگزار می‌شود؛ برعهده‌گرفته است.
کردی خاطرنشان می‌کند: اخیراً با توجه به استعداد دو و میدانی جوانان بلوچ؛ تشکیل باشگاه اختصاصی دو و میدانی به‌عنوان چهارمین باشگاه اختصاصی در منطقه آزاد چابهار و حمایت از سه ملی‌پوش دو و میدانی را که همگی از اهالی خون‌گرم بمپور ایرانشهر هستند، به‌عهده گرفته‌ایم.
عبدالرحیم درزاده، امید امیریان و مهرداد اله زهی به‌همراه مربی‌شان بهرام بمپوری سه ملی‌پوش تیم امید دو و میدانی با گرفتن دعوت‌نامه اختصاصی از مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از بمپور به چابهار آمدند و با مدیرعامل منطقه آزاد چابهار دیدار کردند.
بهرام بمپوری مربی این ملی‌پوشان می‌گوید: هر سه مقام‌های و رکوردهای شاخص ملی و بین‌المللی دارند؛ عبدالرحیم 19 ساله است و از سال 89 وارد دو و میدانی شده؛ 35 مقام کشوری دارد و نائب قهرمان دو 800 متر آسیا در ژاپن است.
وی می‌افزاید: امید 18 ساله است و از سال 94 وارد شده؛ 20 مقام کشوری دارد و چهارم مسابقات آسیایی در ژاپن در دوی 800 متر شده است؛ مهرداد هم 18 ساله است و از سال 94 وارد شده؛ او هم 20 مقام کشوری دارد و قهرمان مسابقات دو و میدانی کشوری در شاخه 800 متر است.
بمپوری با انتقاد از بی‌مهری‌ها می‌گوید: این سه نوجوان علی‌رغم استعداد ویژه‌شان در سال‌های اخیر مورد بی‌مهری قرار گرفتند و متأسفانه حمایتی از آن‌ها نشد.
وی با تشکر از حمایت از منطقه آزاد چابهار خاطرنشان می‌کند: ان‌شاءالله با حمایت منطقه در لیگ باشگاه‌ها شرکت می‌کنیم و بعد هم به حول قوه الهی برای مسابقات آسیایی اردیبهشت‌ماه 98 در قطر آماده می‌شویم.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل