جدیرترین اخبار :
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380
  • چابهار پلی برای پیوستن به تجارت منطقه‌ای
با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد؛

فاز نخست آبرسانی به روستای تیس چابهار افتتاح شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/04/28 | تعداد بازید :1502
مرحله نخست آبرسانی به روستای تیس تنها روستای محدوده منطقه آزاد چابهار با حضور مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و جمعی از مدیران محلی افتتاح و بهره برداری شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح این پروژه آبرسانی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خدمت به مردم روستایی و ارایه امکانات نظیر آب از اجر و ثواب زیادی برخوردار است و موجب رضایتمندی قشر محروم جامعه می شود.
مرتضی بانک افزود: روستای تیس قدمت طولانی و آثار تاریخی و باستانی زیادی دارد و مردمان مهمان نواز آن همیشه همراه و همگام با برنامه های دولت هستند.
وی بیان کرد: بزودی خدمات و امکانات لازم بهداشتی، آموزشی و رفاهی براساس اولویت ها به مردم این روستا ارایه خواهد شد تا بتوان عقب ماندگی گذشته را جبران کرد.
وی تسریع در ساماندهی و توسعه روستای تیس را خواستار شد و افزود: مدیران منطقه آزاد چابهار طرح و پروژه های در دست اجرا را سریعتر تکمیل و بهره برداری کنند تا مردم از نعمت آنها بهره مند شوند.
مشاور رئیس جمهوری با ابراز خوشحالی از حضور در جمع صمیمی مردم روستای تیس اظهار داشت: افتتاح فاز نخست طرح آبرسانی به مردم روستا زمینه ساز اجرایی شدن سایر طرح ها و برنامه ها است.
بانک با بیان اینکه در فاز نخست 200 خانوار از نعمت آب لوله کشی بهره مند می شوند، خاطرنشان کرد: آبرسانی به تمامی خانوارها در دستور کار قرار دارد که پس از بازگشایی معابر و رعایت حریم ها انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: این طرح با اعتبار 750 میلیون ‌تومان و هزار و 600 متر انشعابات فرعی و هزار و 200 متر طول انشعابات اصلی اجرا شده است.
به گزارش ایرنا، روستای تیس با 6 هزار و 348 نفر جمعیت در قالب هزار و 526 خانوار در 5 کیلومتری شهر چابهار قرار دارد.
چابهار در 654 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان واقع شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل