جدیرترین اخبار :
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد
  • بلوچستان در دانشنامه ایرانیکا
  • مجموعه ۲۲ جلدی پژوهش‌های ایران فرهنگی به چاپ رسید
  • پرداخت حقوق های نجومی در مناطق آزاد تکذیب شد
  • حفاظت از لاکپشت‌های دریایی توسط منطقه آزاد چابهار
مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

مسائل ثبت سفارش فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تا هفته آینده مرتفع می‌شود

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/04/28 | تعداد بازید :1337
مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مسائل پيش آمده بعد از ابلاغ ضرورت ثبت سفارش با توجه به شكل فعاليت در مناطق آزاد مشکل‌ساز شد كه با جديت پيگيري و حل و فصل شده و اميدواريم تا هفته آينده با اتصال به سامانه وزارت صمت مرتفع شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایسنا، مرتضی بانک در جمع فعالین اقتصادی منطقه آزاد چابهار اظهار کرد: تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی به سمت‌وسوی تولید کالای باکیفیت، رقابت‌پذیر و صادرات محور حرکت کنند.

وی افزود: ایجاد زنجیره‌های همکاری میان سرمایه‌گذاران بزرگ و کوچک باعث پیشرفت اقتصادی مناطق آزاد می‌شود؛ دولت تلاش می‌کند تا با کم کردن قوانین متعدد و موازی در فعالیت‌های اقتصادی دست و پای فعالان این عرصه را باز کند.

مشاور رئیس جمهور تصریح کرد: هدف و برنامه ما در مناطق آزاد ايجاد فضاي امن و شرايط مناسب براي حضور و فعاليت سرمايه گذاران است؛ در شرايط فعلي برنامه‌هاي كشور در راستاي تقويت توليد با هدف صادرات است كه اين مهم در مناطق آزاد نيز به شكل جدي در حال پيگيري است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد ادامه داد: اعمال فشار در عرصه‌هاي بين المللي از سوي برخي كشورها غير قابل انكار اما قابل مقابله است؛ دولت مي‌داند كه عبور از اين شرايط جديد فقط با همراهي مردم ممكن است.

بانک گفت: بر اساس فرمایشات رهبری، کشور دچار بحران و بن بست نیست و می‌بایست به دنبال راهکارها باشیم؛ رفع مشکلات سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی در چابهار با جدیت پیگیری و دنبال می‌شود.

وی تاکید کرد: تعريف و قانون منطقه آزاد در راستاي تسهيل شرايط براي فعاليت‌هاي اقتصادي بوده و هست، بنا نيست در اين محدوده‌ها قانون گريز باشيم؛ وضع بعضي از قوانين فراگير است و بنا به ضرورت و شرايط تصويب شده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به گله فعالان برای گیر و دارهای ثبت سفارش، گفت: مسائل پيش آمده بعد از ابلاغ ضرورت ثبت سفارش با توجه به شكل فعاليت در مناطق آزاد مشكل ساز شد كه با جديت پيگيري و حل و فصل شده و اميدواريم تا هفته آينده با اتصال به سامانه وزارت صمت مرتفع شود.

شایان ذکر است، مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد در سفری دو روزه به چابهار سفر کرد و چندین پروژه بزرگ ملی را گلنگ‌زنی کرد که مهم‌ترین آن‌ها احداث بزرگ‌ترین مجتمع گلخانه‌ای ایران و شروع عملیات احداث تیرپارک‌های محور چابهار –سرخس بود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل