جدیرترین اخبار :
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد
  • بلوچستان در دانشنامه ایرانیکا
  • مجموعه ۲۲ جلدی پژوهش‌های ایران فرهنگی به چاپ رسید
  • پرداخت حقوق های نجومی در مناطق آزاد تکذیب شد
  • حفاظت از لاکپشت‌های دریایی توسط منطقه آزاد چابهار

طرح تکثیر و پرورش کروکدیل در منطقه آزاد چابهار کلنگ زنی شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/04/27 | تعداد بازید :2096
طرح تکثیر و پرورش کروکدیل با حضور مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و شماری از سرمایه گذاران، مدیران و قشرهای مختلف مردم عصر سه شنبه در محدوده منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا نماینده شرکت پژوهان آراشید مکران در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح با سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال در 2 مرحله اجرایی می شود.

الهام آبتین افزود: ساخت مزرعه چند منظوره تکثیر و پرورش کروکدیل و پارک حیات وحش در زمینی به مساحت پنج هکتار و در مدت سه سال در پیکره هفت منطقه آزاد چابهار نهایی می شود.

وی بیان کرد: در مرحله نخست اجرای این طرح در قسمت های مختلف نگهداری، پرورش و سایر امور 250 نفر به طور مستقیم و 500 نفر به طور غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

نماینده شرکت پژوهان آراشید مکران گفت: با راه اندازی این طرح سالانه هزار سر کروکدیل تولید می شود و تمام قسمت های این حیوان از جمله گوشت، پوست و ناخن قابل استفاده است.

آبتین ادامه داد: علاوه بر فواید اقتصادی، این طرح زمینه جذب گردشگران را نیز فراهم می کند.

وی تصریح کرد: تکثیر و پرورش کروکدیل در منطقه آزاد چابهار به معرفی حیات وحش این منطقه نیز کمک می کند.

وی سرمایه در گردش برای اجرای این طرح را 400 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: 150 استخر برای این طرح نیاز است.

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عصر امروز سه شنبه وارد چابهار شد و مورد استقبال مسئولان محلی و قشرهای مختلف مردم قرار گرفت.

بانک در این سفر 2 روزه علاوه ‌بر افتتاح و کلنگ‌ زنی برخی طرح ‌های بزرگ ملی، در نشست های تخصصی با فعالان اقتصادی و مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار آخرین مشکلات و مسائل این منطقه را مورد بررسی قرار می دهد.

افتتاح مجهزترین مجتمع پلاستیک‌ سازی جنوب شرق کشور به ‌عنوان یکی از واحدهای پایین ‌دستی پتروشیمی و کلنگ‌ زنی مجموعه مانیتورینگ و اداری تیرپارک چابهار برای تقویت کریدور حمل ‌و نقل شرق کشور از جمله برنامه ‌های سفر مرتضی بانک به منطقه آزاد چابهار است.

منطقه آزاد چابهار با گستره 14 هزار هکتار از سال 1373 در جنوب سیستان و بلوچستان و ساحل دریای عمان ایجاد شده است.

چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از سه شهر چابهار، پلان و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل