جدیرترین اخبار :
  • منطقه آزاد چابهار می تواند به توسعه منطقه و کشور کمک کند
  • چابهار می‌تواند گلوگاه تنفسی اقتصاد جهان باشد
  • احداث نخستین خانه فرهنگ در منطقه آزاد چابهار
  • چابهار؛ قطب سرمایه گذاری شیلات، نفت و صنایع تبدیلی
  • وزیر راه: خط ارتباطی چابهار به زاهدان و زاهدان به بیرجند از طریق راه‌آهن برقرار می‌شود‌

برنامه‌های روز جهانی و هفته محیط‌زیست منطقه آزاد چابهار اعلام شد

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/03/20 | تعداد بازید :710
مدیر محیط‌زیست سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی و زیست‌محیطی در بزرگداشت روز جهانی و هفته محیط‌زیست توسط در سطح منطقه آزاد و شهر چابهار انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار"علی مصطفی‌زاده" با اعلام مطلب بالا افزود: این برنامه‌ها با همکاری و مساعدت دستگاه‌های مرتبط از ۱۸ خردادماه جاری آغاز و تا ۲۳ خردادماه در سطح منطقه و شهر چابهار ادامه‌دارند.

وی اضافه کرد: اداره محیط‌زیست شهرستان چابهار، اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان، تعاونی‌های صیادی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، راهنمایی و رانندگی، سازمان پسماند شهرداری چابهار، اتحادیه تاکسی‌داران و واحدهای تولیدی منطقه آزاد چابهار ازجمله سازمان و نهادهایی هستند که در اجرای هرچه باشکوه‌تر برگزار نمودن برنامه‌ها با ما همکاری خواهند داشت.

وی بیان کرد: توزیع بروشور و اقلام تبلیغاتی بین نمازگزاران، رهاسازی نمادین ماهی در اقیانوس، گشت دریایی و پاک‌سازی جنگل‌های حرا در نخستین روز از این هفته صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی مرکز سنجش سلامت در منطقه، غبارروبی مزار شهدای گمنام و نهال‌کاری اراضی مزار شهدا از دیگر برنامه‌هایی است که در روز جاری صورت می‌گیرد.

ایشان اظهار داشت: توزیع کتاب با موضوع محیط‌زیست بین واحدهای تولیدی مستقر در منطقه و همچنین برگزاری کارگاه و کلاس‌های آموزشی برای کودکان و نوجوانان در کانون پرورشی کودکان و نوجوانان انجام می‌گردد.

مصطفی‌زاده گفت: دیدار صمیمی پرسنل، همیاران و فعالان محیط‌زیست با فرماندار شهرستان چابهار و امر خداپسندانه اهدای خون به نیازمندان توسط پرسنل محیط‌زیست انجام می‌گردد.

مدیر محیط‌زیست سازمان منطقه آزاد چابهار، تصریح کرد: توزیع کیسه‌زباله بین صیادان روستای تیس و تاکسی‌داران و نشست مشترک با کارگروه پسماند شهرداری چابهار از دیگر برنامه‌هایی که در این ایام صورت می‌پذیرد.

وی خاطرنشان ساخت: دریک حرکت فرهنگی فیلتر هوای استاندارد بین خودروهای شخصی در ورودی‌های منطقه آزاد چابهار، تغذیه پرندگان توزیع و تعدادی پرنده در طبیعت رهاسازی می‌شود.

وی گفت: در آخرین روز هفته محیط‌زیست از صنایع تولیدی سنگین ازجمله پتروشیمی و فولاد در پیکره صنعتی بازدید به عمل خواهد آمد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل