جدیرترین اخبار :
  • برپایی آموزش های اشتغال محور در ندامتگاه چابهار
  • شماره پانزدهم هفته نامه چابهار تایمز
  • دستورات ویژه رئیس جمهور برای ساماندهی حاشیه نشینی چابهار
  • فصل‌الخطاب مناطق آزاد، قانون است
  • مناطق آزاد موتور محرکه اقتصادی کشور هستند
مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور مطرح کرد؛

نقش لجستیکی منطقه آزاد چابهار متکی به بندر شهید بهشتی است

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/05/19 | تعداد بازید :2258
مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با اشاره به نقش‌های مختلف منطقه آزاد چابهار در اقتصاد کشور، گفت: نقش لجستیکی این منطقه متکی به بندر شهید بهشتی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار اکبر ترکان در ادامه افزود: شبکه راه‌های پس‌کرانه‌ای که منطقه آزاد چابهار را به جغرافیای اصلی کشور وصل می‌کند، راه‌آهن است که در همین راستا خط ریلی چابهار – زاهدان در دست احداث هست.

وی اضافه کرد: اینجا ازنظر ظرفیت‌های لجستیکی مانند احداث انبارهای ثابت و سردخانه نقش ویژه‌ای دارد که با راه‌اندازی این زنجیره، منطقه آزاد چابهار می‌تواند به کشورهای همسایه خصوصاً افغانستان و آسیای میانه در جهت امر ترانزیت کالا خدمات ارائه دهد.

ترکان اظهار داشت: صنعت یکی دیگر از نقش‌های اقتصادی چابهاراست که یک سری صنایع سنگین مثل پروژه‌های فولاد مکران و پتروشیمی در حال احداث و نصب تجهیزات هستند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور خاطرنشان ساخت: صنایع سبک مانند بسته‌بندی برنج، چای، حبوبات و روغن‌کشی برای مصرف داخلی و کشورهای همسایه صنایع موفقی هستند که می‌توانند باعث اشتغال‌زایی شوند.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و هیئت همراه در دومین روز از سفر خود به منطقه آزاد چابهار از پروژه‌های مختلف صنعتی، توریستی، تجاری و آموزشی این منطقه بازدید و در جریان روند آخرین پیشرفت آن‌ها قرار گرفتند.

بر پایه همین گزارش بازدید از پروژه‌های مجموعه توریستی - تجاری رویال صدف، هتل 5 ستاره "سدس"، کارگاه‌های توانمندسازی بومیان و دانشجویان رشته‌های فنی مانند جوشکاری، برق صنعتی و تعمیرات لوازم‌خانگی، فولاد مکران و مجتمع پتروشیمی از برنامه سفر ایشان به منطقه آزاد چابهار بودند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل