جدیرترین اخبار :
  • ورود لوازم خانگی کره ای به کلیه مناطق آزاد ممنوع است
  • بزرگراه چابهار کنارک طی چهار قطعه در حال احداث است
  • برگزاری دوره های آموزشی در مدرسه عالی و صنایع خلاق مکران منطقه آزاد چابهار
  • گام‌های هند برای عملیاتی شدن بندر چابهار
  • برگزاری دوره های آموزشی کارگاههای کوچک ، تحولات بزرگ در چابهار
مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور عنوان کرد؛

چابهار مرکز تجارت و تکمیل زنجیره تولید از نپال تا پاکستان

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/05/18 | تعداد بازید :1651
مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در نشست با اعضای هیئت‌مدیره، مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: هدف‌گذاری چابهار باید تبدیل‌شدن به مرکز تجارت و تکمیل زنجیره تولید در شبه‌قاره هند، از نپال تا پاکستان باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار اکبر ترکان در ادامه افزود: چابهار می‌تواند نیاز آنچه که در بازارهای مرتبط با محصولات کشاورزی کشورهای هم‌جوار چابهار وجود دارد را برطرف نماید.
وی اضافه کرد: منطقه آزاد ارس نمونه بسیار خوب و موفقی از تولید محصولات ارگانیک و گلخانه‌ای است که می‌بایست مدنظر مدیران منطقه آزاد چابهار با در نظر گرفتن کشت میوه‌های شبه‌قاره‌ای قرار گیرد.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: «برجام» زمینه‌ها را برای تعامل و کار با دنیا فراهم کرده است که توسعه چابهار در حوزه حمل‌ونقل در فضای پسابرجام راهگشای توسعه اقتصادی است.
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار در این نشست با اعلام اینکه توسعه‌دهندگان چینی بندر گوادر پاکستان خواستار همکاری و مشارکت چابهار در تکمیل زنجیره تولید پتروشیمی شده‌اند، گفت: چینی‌ها در این زمینه پیشنهاد کرده‌اند این دو بندر در حوزه پتروشیمی همکاری مشترک داشته باشند.
سعید عیسی زاده افزود: طرح توسعه شهرک تخصصی مواد غذایی با مشارکت بخش خصوصی تهیه‌شده است که فعالیت درزمینهٔ تولید و بسته‌بندی برنج، چای، خرما، میوه‌های گرمسیری و... گسترش می‌یابد و همچنین سرمایه‌گذاران هلندی برای احداث گلخانه مدرن در منطقه اعلام آمادگی کرده‌اند.
گفتنی است در این نشست محمد معزالدین معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور مناطق، مهدی بازارگان معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور حضور داشتند که عملکرد 4 ماهه سال 96 حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار و پروژه‌های در دست احداث منطقه موردبررسی و تحلیل قرار گرفت.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل