جدیرترین اخبار :
  • افتتاح انبار لجستیکی چابهار با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور
  • 450 میلیارد ریال اعتبار صرف افزایش خدمات زیرساختی و رفاهی منطقه آزاد چابهار شد
  • ارتقاء زیرساخت‌های میزبانی مناطق آزاد در نوروز ۱۴۰۲ / تقدیر از ستاد اجرایی خدمات سفر چابهار
  • نوروزگاه پیام آور شادی در نقاط مختلف سواحل مکران
  • عیدانه منطقه آزاد چابهار نوسازی و تجهیز سیستم سرمایشی بیمارستان امام علی(ع) چابهار
سرپرست دانشگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار عنوان کرد؛

گسترش آموزش‌های دانشگاه بین‌المللی چابهار منجر به توانمندسازی جامعه محلی می‌شود

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/02/03 | تعداد بازید :3235
سرپرست دانشگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار، گفت: این دانشگاه به‌عنوان محرک توسعه سواحل مکران با گسترش آموزش‌های منجر به توانمندسازی جامعه محلی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار"ارسلان دژکام"در نخستین نشست"شورای راهبردی دانشگاه بین‌المللی چابهار"که در محل دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد برگزار شد، افزود: همچنین این دانشگاه بایستی نسبت به ارائه دوره‌های خاص برای کشورهای هم‌جوار مانند پاکستان، افغانستان و عمان برنامه‌ریزی جامع و بلندمدتی را تمهید نماید.

سرپرست دانشگاه بین‌الملل چابهار و عضو هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار در این نشست گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه از آغاز تأسیس را ارائه نمود.

عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز در این نشست با تأکید بر اهمیت نقش دانشگاه در درست پیمودن مسیر توسعه، گفت: بررسی عرضه و تقاضای آموزش و نگاه به ایجاد ظرفیت‌های جدید از طریق بازارهای منطقه‌ای آموزش می‌تواند در خلق ارزش دانشگاه نقش کلیدی داشته باشد.

 در ادامه این نشست معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور مناطق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور بابیان اینکه پس از تأسیس مناطق آزاد جدید، کمربند ایران را مناطق آزاد در بر خواهد گرفت، تأکید کرد: چابهار می‌تواند برای ارائه آموزش‌های با استاندارد بین‌المللی الگویی برای کشور شود.

"محمد معزالدین" بیان کرد: دانشگاه بین‌الملل چابهار با تمام ظرفیت برای تربیت نیروی انسانی موردنیاز منطقه اقدام و به‌عنوان مرکز مغزافزار توسعه سواحل مکران نقش‌آفرینی نماید.

استاد دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف، موضوع اصلی را تدوین چشم‌انداز توسعه دانشگاه عنوان کرد و افزود: خلق ارزش در دانشگاه منوط به ایجاد ظرفیت‌های لازم برای جهت‌گیری دانشگاه به‌عنوان مرکز توسعه سواحل مکران با تکیه‌بر تحقیق جنبه‌های مختلف آمایشی است.

 "علینقی مشایخی" اضافه کرد: تربیت نیروی انسانی موردنیاز توسعه با استانداردهای بین‌المللی را مهم‌ترین استراتژی دانشگاه معرفی کرد.

شایان‌ذکر است شورای راهبردی دانشگاه با حضور اساتید برجسته مدیریت راهبردی و نیز نمایندگان صنایع فولاد و پتروشیمی به‌منظور تدوین برنامه‌های راهبردی ایجاد اکوسیستم کارآفرینی دانش‌بنیان با تکیه‌بر ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آموزشی، پژوهشی و فناوری در منطقه آزاد چابهار، از ابتدای سال ۱۳۹۷ بنیان‌گذاری شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل