جدیرترین اخبار :
  • اتصال قندهار به چابهار اولویت افغانستان است
  • انگیزه‌ حضور افغانستان در چابهار؛ مسیری بی‌نظیر برای دسترسی به آب‌های آزاد
  • کاهش واردات افغانستان از پاکستان؛ چابهار جایگزین می‌شود
  • شناسایی چالش‌ها و فرصت‌ها
  • سواحل اقیانوسی چابهار؛ رویای موج‌سواران

سواحل اقیانوسی چابهار؛ رویای موج‌سواران

ورزشی | تاریخ خبر : 3/04/11 | تعداد بازید :191
چابهار از شهرهای بندری اقیانوسی ایران به حساب می‌آید و از زیبایی چشمگیری برخوردار است.

بدون شک یکی از شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های گردشگری ایران، موج‌سواری بر روی امواج سواحل زیبای مکران است. 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار؛ علیرضا رستمی عزت رئیس انجمن موج سواری ایران و نایب رئیس غرب آسیا، ورزشکاران بومی و ورزشکاران علاقمند این رشته از کل کشور، باشگاه‌داران، تورگردانان رشته موج‌سواری با حمیرا ریگی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار ديدار کردند.

در این دیدار رئیس انجمن موج‌سواری کشور با اشاره به موقعیت استراتژیک سواحل مکران بخصوص از زرآباد تا گواتر گفت: سواحل منحصر بفرد و ایمن جهت آموزش و برگزاری مسابقات موج‌سواری و استند‌ آپ ‌پدل برد، چابهار را از مهمترین مقاصد ورزش‌های آبی نموده‌ است.

علیرضا رستمی عزت، همچنین بیان کرد: استفاده از ظرفیت موج‌سواران بومی جهت توسعه این رشته در سواحل قابل موج‌سواری کشور، آموزش ورزشکاران و علاقمندان این رشته ورزشی بصورت تفریحی و تخصصی، می‌تواند باعث کسب رتبه‌های جهانی گردد.

وی در ادامه از همکاری و مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار در برگزاری مسابقات و همکاری با انجمن موج‌سواری جهت توسعه این رشته قدردانی کرد. 

بر اساس این گزارش، رستمی در این دیدار گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام شده در راستای توسعه رشته موج‌سواری و برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی، برگزاری دوره‌های مربیگری و داوری، اعزام ورزشکاران بومی روستای رمین با مشارکت سازمان به مسابقات کشور ژاپن، بورسیه ورزشکاران بومی ارائه کرد.

بر پایه این گزارش، حمیرا ریگی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار با ابراز خرسندی از حضور هیأت موج‌سواری کشور، بر حمایت‌های همه‌ جانبه از این رشته ورزشی تاکید کرد و گفت: یکی از رشته‌های ورزشی اصلی ما که در شورای سیاست گذاری مسئولیت اجتماعی شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران مورد حمایت ویژه قرار دارد، موج سواری است، این ورزش هیجانی می‌تواند سالانه گردشگران زیادی را به این منطقه هدایت نماید و موجب رشد و رونق اقتصاد جامعه محلی گردد. 

دکتر ریگی سواحل مکران را مرکزی مناسب برای برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی در حوزه ورزش‌های دریایی دانست و بیان داشت: اگر بخواهیم جاذبه‌های گردشگری بی بدیل چابهار را معرفی نماییم، لزوما باید موج سواری در سواحل زیبا و دیدنی اقیانوسی چابهار را معرفی کنیم.

وی احداث باشگاه بین المللی موج‌سواری در ساحل رمین با همکاری ارگان‌های مرتبط را از مهمترین اولویت‌های سازمان دانست.

در این دیدار جمعی از باشگاه‌داران خواستار ارائه تسهیلات به درخواست‌کنندگان راه‌اندازی باشگاه موج‌سواری، راه‌اندازی دفتر موج‌سواری غرب آسیا، واگذاری زمین به علاقمندان و سرمایه‌گذاران و راه‌اندازی باشگاه‌های سیار موج‌سواری و مسابقات موج‌سواری جام مکران شدند.

شایان ذکر است، هم‌اکنون کلاس‌های مربیگری و داوری درجه سه در سواحل زیبای اقیانوسی چابهار با مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار در حال برگزاریست.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل