جدیرترین اخبار :
  • پیام رئیس هیات مدیره و مدير عامل سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان
  • پیام تسلیت جمعی از مقامات و سفرای فعلی و پیشین وزارت امور خارجه
  • دهلی از طریق بندر چابهار تلاش می‌کند به افغانستان و آسیای مرکزی وصل شود
  • گسترش مراودات اقتصادی منطقه آزاد چابهار با فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع کشور پاکستان
  • ارائه خدمات درمانی رایگان به شهروندان، کارگران و خانواده های شان در ایام رحلت بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران
معاون عمرانی و زیربنایی منطقه آزاد چابهار:

خرد جمعی در منطقه آزاد چابهار، بحران سیل را به تجربه ماندگار تبدیل کرد

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 3/01/30 | تعداد بازید :259
معاون عمرانی و زیربنایی منطقه آزاد چابهار در این باره گفت: بارندگی اخیر به فضای سبز خسارت‌های زیادی وارد کرد با تلاش کارگران حوزه فضای سبز در کمترین زمان ممکن درختان شکسته شده جمع آوری و محل رفت و آمد بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار عبدالحکیم آصفی ادامه داد: جمع آوری خاکهای انباشته بر روی آسفالت معابر در نقاط مختلف، بلافاصله پس از اتمام بارندگی توسط ماشین آلات و نیروهای کارگری انجام شد تا ضمن بازگشایی مسیرها، رفت و آمد مردم با سهولت انجام گیرد. ایشان افزود علیرغم بارش شدید باران همراه با طوفان در شب سه شنبه با زحمات شبانه روزی پرسنل حوزه و همکاری و همراهی حوزه ستاد مدیریت بحران، خوشبختانه کلیه خطوط انتقال و توزیع آب و برق به حالت پایدار برگشته و هیچگونه قطعی برقی در خطوط شبکه نداریم.

وی با اشاره به اینکه شب سه شنبه به علت مشکلات پیش آمده در نیروگاه کنارک به مدت ۴۵ دقیقه پست نهالستان از مدار خارج شد و برق محدوده قطع شد افزود: با تلاش‌های پرسنل برق و با مدیریت پشتیبانی این محدوده به مدار فعالیت برگشت.

آصفی تصریح کرد: در چند سال اخیر این حجم بارندگی بی سابقه بود است وی گفت: طبق اطلاعات اخذ شده از کارخانه آب شیرین کن کنارک، متأسفانه تاسيسات آن (الکتروپمپ‌ها) زیر آب رفته و از سه شنبه شب تولید آب شرب متوقف شده اما با توجه به ذخیره آب در مخازن آب سازمان آبرسانی بصورت صورت گرفت.

معاون عمرانی و زیربنایی منطقه آزاد چابهار گفت: اعزام نیروهای امداد و نجات با پنج دستگاه کف‌کش جهت کمک به شهرستان کنارک به همراه ۴ نفر پرسنل متخصص از دیگر اقدامات این حوزه بود.

 وی همچنین ضمن قدردانی از توابع شهرستان مدیریت پشتیبانی برای همکاری و در اختیار گذاشتن یک دستگاه لودر برای روستای تیس گفت: همکاری مردم و اعضای شورای تیس و دهیار روستا باعث تسریع در خدمات رسانی بهتر به این روستای تاریخی شد.

 وی در ادامه از همکاری شرکت‌های فعال منطقه تشکر و قدر دانی نمود و افزود: همکاری فعالیت شرکت‌های مختلف باعث خدمات رسانی بهتر در سطح منطقه شد.

 معاون عمرانی و زیربنایی منطقه آزاد چابهار ادامه داد: معاون محترم اقتصادی و سرمایه‌گذاری برای همکاری و در اختیار گذاشتن یک دستگاه لودر بمنظور لایروبی و پاکسازی مسیل‌ها و کانال‌ها باعث شد که کانال‌های خروجی آب در کمترین زمان ممکن بازگشایی شوند.

وی ایمن سازی معابر با نصب تابلو و علائم ترافیکی جهت حفظ جان و مال شهروندان را یکی دیگر فعالیت‌های حوزه معاونت عمرانی عنوان کرد و گفت: استقرار نيوجرسی‌های بتنی برای ايمن سازی رفیوژ میانی بلوار سرازیری نرسیده به مخزن، هدایت و راهنمایی خودروهای شهروندان و گردشگران به سالن ورزشی چند منظوره برای اسکان اضطراری و ایمن سازی پل‌های آهنی کانال‌ها توسط همکاران آهنگری را گوشه‌ای دیگر از فعالیت‌های این معاونت عنوان کرد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل