جدیرترین اخبار :
  • آزمون جامع دوره‌های گردشگری جمعه در چابهار برگزار می‌شود
  • دبیرستان دانا و توانا حائز سه رتبه برتر کنکور ۱۴۰۰ در چابهار شد
  • میراث منطقه آزاد چابهار برای ورزشکاران
  • آزمون نظام مهندسی در دانشگاه بین‌المللی چابهار برگزار می‌شود
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد
سلطانی فر در سفر به چابهار؛

چابهار استعداد بالایی در ورزش کریکت دارد

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/01/13 | تعداد بازید :2396
وزیر ورزش در بازدید از ظرفیت‌های ورزشی بندر چابهار: باید از این قابلیت‌ها برای پرورش استعدادها و برگزاری مسابقات ورزشی، بهره برد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان، وزیر ورزش و جوانان گفت: چابهار استعدادهای بسیار بالایی درزمینهٔ ورزش کریکت دارد به‌طوری‌که بسیاری از ورزشکاران تیم ملی از سیستان و بلوچستان و به‌ویژه این شهر هستند.

مسعود سلطانی فر گفت: این شهرستان از ظرفیت‌های خوبی برای برگزاری ورزش‌های آبی ساحلی، کریکت، فوتبال و رقابت‌های رالی اتومبیلرانی برخوردار است.

وی ادامه داد: برای بهره‌برداری بهتر از این رشته‌ها باید امکانات ورزشی هر چه سریع‌تر به چابهار اختصاص پیدا کند.

وی افزود: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی در چابهار یکی از خواسته‌های مهم ورزشکاران است که این امر در اولویت وزارت ورزش و جوانان قرار دارد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: با تکمیل طرح‌های ورزشی در چابهار شاخص‌های ورزشی این شهرستان ارتقا پیدا می‌کند.

سلطانی فر اظهار داشت: ورزشگاه چابهار تا هفته دولت امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس اداره ورزش و جوانان چابهار نیز گفت: ورزشگاه کریکت این شهرستان 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون 30 میلیارد ریال برای آن هزینه شده و 35 میلیارد ریال دیگر برای تکمیل آن نیاز است.

عمر بلوچ افزود: ورزشگاه چابهار با 25 میلیارد ریال هزینه 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 25 میلیارد ریال دیگر برای تکمیل آن موردنیاز است.

وی ادامه داد: همچنین سالن 2 هزارنفری چابهار با 90 میلیارد ریال اعتبار 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 30 میلیارد دیگر برای تکمیل آن نیاز است.

وی بیان کرد: فضای سرانه ورزشی چابهار 16 صدم مترمربع است.

رئیس اداره ورزش و جوانان چابهار تصریح کرد: درمجموع پنج فضای ورزشی در سطح این شهرستان وجود دارد.

بلوچ، چمن مصنوعی در بریس، گارکندی و تیس را از دیگر امکانات ورزشی شهرستان چابهار عنوان کرد.

کریکت یک ورزش تیمی بت و توپ است که در زمین چمن دایره‌ای یا بیضی‌شکل با شعاع میانگین ۷۵ متر میان دو تیم ۱۱ نفره بازی می‌شود.

، وزیر ورزش و جوانان همچنین از پروژه‌های ورزشی و گردشگری شهر توریستی رویال صدف، نوار ساحلی چابهار- گواتر و سطح شهر و منطقه آزاد چابهار بازدید کرد.

سلطانی فر همچنین از ظرفیت‌ها، امکانات و طرح‌های ورزشی نظیر سالن ورزشی 2 هزارنفری شهید ریگی، محل برگزاری رالی اتومبیلرانی در کوه‌های مریخی و ساحل چابهار- گواتر، ورزشگاه کریکت دریا بزرگ و سالن ورنا منطقه آزاد چابهار بازدید کرد.

وزیر ورزش و جوانان پس از بازدید از طرح‌های ورزشی در حال ساخت شهرستان چابهار بر تکمیل سالن ورزشی و ورزشگاه 2 هزارنفری این شهرستان تأکید کرد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل