جدیرترین اخبار :
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد
  • بلوچستان در دانشنامه ایرانیکا
  • مجموعه ۲۲ جلدی پژوهش‌های ایران فرهنگی به چاپ رسید
  • پرداخت حقوق های نجومی در مناطق آزاد تکذیب شد
  • حفاظت از لاکپشت‌های دریایی توسط منطقه آزاد چابهار

پایان جشنواره بهار در چابهار با استقبال پرشور گردشگران

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/01/12 | تعداد بازید :1700
رئیس کمیته اطلاع‌رسانی, جشنواره‌ها و امور فرهنگی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار با اشاره به اختتامیه جشنواره بهار در چابهار از استقبال پرشور گردشگران و مسافران از این فستیوال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار حسام‌الدین یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: این جشنواره به مدت 10 شب از دوم فروردین‌ماه تا 11 فروردین‌ماه 97 میزبان گردشگران و مسافران نوروزی منطقه آزاد چابهار بود.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد شورونشاط در گردشگران و شناساندن بهتر ظرفیت‌های طبیعی و فرهنگی سیستان و بلوچستان و چابهار بود.

به گفته یوسفی، رقص چوب سیستانی، رقص‌های آیینی استان کرمانشاه، دوچاپی بلوچی، برنامه‌های شاد ویژه کودکان، اجرای عروسک‌های غول‌پیکر، آتش‌بازی هوایی، اجرای موسیقی سنتی بومی و محلی سیستان و بلوچستان و نمایش‌های استنداپ کمدی ازجمله برنامه‌های جشنواره بهار در چابهار در این مدت 10 شب بود.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی, جشنواره‌ها و امور فرهنگی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی موجب می‌شود، چابهار با ظرفیت‌های بکر طبیعی و توریستی خود در صنعت گردشگری کشور بهتر شناسایی شود و حوزه نفوذ گردشگری چابهار از استان و استان‌های هم‌جوار فراتر رود.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار با اشاره به رشد 25 درصدی ورود گردشگران و مسافران به چابهار خاطرنشان کرد: رشد ورود گردشگران و مسافران از مبادی زمینی و هوایی به چابهار عمدتاً به دلیل مقصد شدن سیستان و بلوچستان در سال گذشته و تبلیغات بالا از رسانه‌های جمعی و شناساندن ظرفیت‌های بکر طبیعی و منحصربه‌فرد تنها بندر اقیانوسی ایران است.

سواحل مکران و محدوده چابهار تا کنارک با 200 جاذبه طبیعی، جانوری و فرهنگی منحصربه‌فرد به گواه صاحب‌نظران یکی از بکرترین نقاط برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و جذب حداقل 20 میلیون گردشگر در سال است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل