جدیرترین اخبار :
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد
  • بلوچستان در دانشنامه ایرانیکا
  • مجموعه ۲۲ جلدی پژوهش‌های ایران فرهنگی به چاپ رسید
  • پرداخت حقوق های نجومی در مناطق آزاد تکذیب شد
  • حفاظت از لاکپشت‌های دریایی توسط منطقه آزاد چابهار

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد بیان کرد؛

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/01/11 | تعداد بازید :1673
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار گفت: تاکنون 277 هزار و 517 نفر به چابهار سفر کردند و در مراکز اقامتی ثابت و خودجوش اقامت کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار طاهره شهرکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به رشد 25 درصدی ورود گردشگران به چابهار اظهار کرد: از 27 اسفندماه تا کنون فروردین 277 هزار و 517 نفر به چابهار سفر کردند و در 16 مرکز اقامتی ثابت و خودجوش شهر و منطقه آزاد چابهار اقامت کردند.

وی افزود: آمارگیران ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی به‌صورت روزانه از مراکز اقامتی شامل هتل‌ها،هتل‌آپارتمان‌ها،مدارس،اقامتگاه‌های بوم‌گردی،منازل استیجاره‌ای و کمپ‌های چادری ثابت و خودجوش آمار می‌گیرند.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: منطقه آزاد چابهار امسال 30 رویداد فرهنگی،تفریحی و ورزشی را برای مسافران نوروزی تدارک دیده که شامل جنگ‌‌های شادی و فستیوال‌ها روزانه و شبانه،مسابقات متنوع بیابانی و ساحلی و تورهای روزانه به نقاط گردشگر پذیر سواحل مکران است.

شهرکی با اشاره به رشد 15 درصدی پروازها به چابهار در نوروز 97 خاطرنشان کرد: ایران‌ایر، آسمان، کاسپین، کیش‌ایر، زاگرس، تابان و آتا در ایام نوروز به فرودگاه بین‌المللی چابهار پرواز دارند که برخی جدید هستند و برخی هم فوق‌العاده پرواز و افزایش پرواز دارند.

مدیر گردشگری منطقه آزاد چابهار اضافه کرد: تعداد گردشگرانی که امسال از شهرهای غیر هم‌جوار به چابهار سفر کردند افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داشته است؛ ما امسال در چابهار میزبان مسافران زیادی از شهرهای شمالی،غربی و تهران بودیم که نشان از شناسایی بهتر چابهار در صنعت توریسم کشور است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل