جدیرترین اخبار :
  • آزمون جامع دوره‌های گردشگری جمعه در چابهار برگزار می‌شود
  • دبیرستان دانا و توانا حائز سه رتبه برتر کنکور ۱۴۰۰ در چابهار شد
  • میراث منطقه آزاد چابهار برای ورزشکاران
  • آزمون نظام مهندسی در دانشگاه بین‌المللی چابهار برگزار می‌شود
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد

حمایت از کالای ایرانی در اولویت منطقه آزاد چابهار است

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/01/09 | تعداد بازید :1854
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حمایت از تولید کالای ایرانی یکی از ماموریت های اصلی این منطقه محسوب می شود که در این زمینه تا کنون گام های مثبتی برداشته شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنایع ‌دستی و سوغات ایرانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد چابهار حمایت های خوبی از صنعتگران و فعالان ساخت صنایع دستی می کند.

وی ادامه داد: برگزاری این گونه نمایشگاه ها نقش موثری در تولید و فروش کالای ایرانی دارند.

وی افزود: در نوروز امسال از 300 صنعتگر از 14 استان کشور دعوت شده تا کالای تولیدی خود را در منطقه آزاد چابهارعرضه کنند.

وی بیان کرد: در محدوده منطقه آزاد چابهار بیش از سه هزار و 200 شرکت برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف ثبت و تاکنون بیش از 13 هزار شغل ایجاد شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: کیفیت خدمات و ارائه جنس مرغوب از اهمیت زیادی برای جذب مشتری و فروش بیشتر برخوردار است و باید این امر مورد توجه تولیدکنندگان باشد.

کردی ادامه داد: برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات از اقوام و قومیت‌های مختلف کشور در چابهار نشان دهنده اتحاد، وحدت، همدلی و امن بودن سیستان و بلوچستان است.

وی بیان کرد: عرضه صنایع ‌دستی و سوغات هر استان با قیمت مناسب در این نمایشگاه مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: هنر دستان زنان و مردان هنرمند سیستان و بلوچستان در این نمایشگاعرضه می شود که این امر به معرفی فرهنگ، آداب و رسوم غنی این منطقه منجر می شود.

علی حیدری منش یکی از گردشگران اهل شیراز نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: اجرای موسیقی سنتی و رقص محلی در چابهار منجر به آشنایی بهتر مسافران از این منطقه شده است.

مریم همتی یکی دیگر از گردشگران نیز به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای نخستین بار به چابهار سفر کرده ام و از برنامه های فرهنگی و هنری و به ویژه نمایشگاه صنایع دستی منطقه آزاد به همراه خانواده دیدن کردم.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل