جدیرترین اخبار :
  • همکاری‌های منطقه آزاد چابهار و کشور برزیل تقویت می‌شود
  • کریدور شمال - جنوب عامل مهمی در مسیر توسعه و شکوفایی کشورهاست
  • تاکید ایران، هند و ارمنستان بر استفاده موثر از بندر چابهار
  • انعقاد قرارداد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی چابهار با یکی از برندهای معتبر کشور
  • حضور منطقه آزاد چابهار در رویداد نمایشگاهی اوراسیا

چابهار میزبان دانشجویان دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران

گردشگری | تاریخ خبر : 2/08/01 | تعداد بازید :743
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار از حضور دانشجویان کارشناسی ارشد معماری دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران در این منطقه با هدف کمک به توسعه سیما و منظر شهری با محوریت گردشگری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، سعید ریگی با اعلام این خبر گفت: گروه ۱۵ نفره‌ای از دانشجویان دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران به همراه اساتید خود با هدف ارائه پیشنهاداتی برای کمک به توسعه حوزه معماری و سیما و منظر شهری و گردشگری چابهار می‌همان چابهار شدند.

وی ادامه داد: این گروه در سفر ۶ روزه خود ضمن بازدید از جاذبه‌های شهر‌های کنارک و چابهار، از سایت‌های گردشگری غرب و شرق منطقه آزاد چابهار نیز دیدن خواهند کرد تا بتوانند بسته‌های پیشنهادی خود را برمینای ساختار بومی و محلی ارائه دهند.

به گفته ریگی، نشست با معاونت عمرانی، مدیریت‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، خدمات شهری سازمان منطقه آزاد چابهار، شهرداری‌های تابعه و رئیس دانشگاه بین‌المللی چابهار از برنامه‌های دیگر این بازدید ۶ روزه با هدف گفتگو در مورد انجام پروژه‌های معماری مرتبط با اقلیم و بررسی نیاز‌های این بندر ساحلی است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار در پایان ابراز‌امیدواری کرد که نگاه علمی به پروژه‌های معماری و شهرسازی با رویکرد گردشگری، آغازی برای تحولات نوین در چابهار باشد.

شایان ذکر است، این گروه دانشجویی از ۲۷ مهرماه تا دوم آبان ماه ۱۴۰۲ با حمایت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و همکاری پایگاه میراث فرهنگی سواحل مکران می‌همان منطقه آزاد چابهار خواهند بود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل