جدیرترین اخبار :
  • تهیه "طرح جامع" زمینه‌ساز پیشرفت و آبادانی چابهار است
  • آغاز عملیات اجرایی ۷ پلنت پتروشیمی به دستور رییس جمهور در منطقه آزاد چابهار
  • دوشنبه‌های افتتاح "تدبیر و امید برای جهش تولید" در منطقه آزاد چابهار
  • عملیات اجرایی سه طرح اقتصادی و زیربنایی در منطقه آزاد چابهار آغاز شد
  • افتتاح 50 پروژه با ارزش 80 هزار میلیارد ریال در مناطق آزاد

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات ایرانی در منطقه آزاد چابهار

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/01/06 | تعداد بازید :2188
این نمایشگاه شامل غرفه‌های مختلف از قومیت‌های مختلف کشور است که هرکدام با عرضه کردن صنایع‌دستی و سوغات استان خود و اجرای موسیقی سنتی و رقص محلی سعی در معرفی آداب‌ورسوم مخصوص به خود دارد.

عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار به همراه برخی معاونان و مدیران این سازمان ظهر امروز از غرفه‌های برپاشده در منطقه آزاد چابهار بازدید کرد و در این بازدید با غرفه داران و برخی مسافران و گردشگران در خصوص کیفیت برگزاری نمایشگاه گفتگو کرد.

وی از تک‌تک غرفه‌های برپاشده استان‌های مختلف بازدید کرد و با غرفه داران در خصوص کیفیت برگزاری نمایشگاه گفتگو کرد.

این نمایشگاه شامل غرفه‌های مختلف از قومیت‌های مختلف کشور است که هرکدام با عرضه کردن صنایع‌دستی و سوغات استان خود و اجرای موسیقی سنتی و رقص محلی سعی در معرفی آداب‌ورسوم مخصوص به خود دارد، یکی از غرفه‌های نمایشگاه شامل نقاشی‌های کودکان مناطق زلزله‌زده کرمانشاه است که عواید حاصل از فروش این آثار صرف خرید کانکس برای زلزله‌زدگان می‌شود، به همین منظور مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و معاونین و مدیران سازمان برای حمایت از کودکان زلزله‌زده از آن خرید کردند.

کردی معرفی کالای تولید داخل را هدف برگزاری این نمایشگاه دانست و گفت: ما تلاش کردیم در راستای محقق شدن شعار سال و آشنایی بیشتر مسافران و گردشگران نوروزی با صنایع‌دستی هنری و سنتی استان سیستان و بلوچستان این نمایشگاه را در ایام نوروز در منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی کنیم که خوشبختانه این دوره از نمایشگاه با استقبال چشمگیر تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان مواجه شد.

وی گفت: قصد داریم که هرسال نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات ایرانی را که به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های صنایع‌دستی کشور است را در ایام نوروز در منطقه آزاد چابهار برگزار کنیم زیرا این نمایشگاه نقش مؤثری در تولید و فروش کالای ایرانی دارد.

کردی افزود: با توجه به اینکه چابهار حجم گسترده‌ای از مسافران نوروزی را هرساله جذب می‌کند ما این فرصت را غنیمت شمردیم تا هنر دست هنرمندان فاخر استان‌های مختلف را برای گردشگران و مسافران نوروزی به نمایش بگذاریم و این فرصت مناسبی خواهد بود برای اعتلای صنایع‌دستی استان در سطح بین‌المللی و زمینه مناسبی را در راستای رونق بازار صنایع‌دستی استان ایجاد خواهد کرد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل