جدیرترین اخبار :
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380
  • چابهار پلی برای پیوستن به تجارت منطقه‌ای

یک عیدی آمبولانسی و یک خبر خوش درمانی عیدانه منطقه آزاد چابهار به مردم دروازه ملل

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/01/05 | تعداد بازید :1760
منطقه آزاد چابهار در نخستین روزهای آغازین سال 97 با اهدای دو دستگاه آمبولانس مجهز به آی سی یو و خبر توافق بر سر احداث بیمارستان 540 تختخوابی در محدوده منطقه آزاد چابهار به استقبال مردم دروازه ملل رفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از خبرنگار ایسنا ، بندر 280 هزارنفری چابهار ازنظر شاخص‌های درمانی و بهداشتی روزگار خوبی را نمی‌گذارند و بنا به آمار رسمی و صدالبته گفته‌های مقامات محلی، چابهار پایین‌ترین شاخص تخت‌بیمارستانی در کشور به ازای جمعیت را دارد.

بیمارستان 158 تختخوابی امام علی چابهار باآنکه قدیمی و فرسوده است باید با امکانات اندک خود بار 600 هزار نفر از مردم شهرستان‌های هم‌جوار چابهار را بکشد چراکه این‌بیمارستان تنها بیمارستان نسبتاً مجهز منطقه جنوب بلوچستان از نیکشهر،قصرقند و سرباز گرفته تا کنارک و حتی جاسک است.

علاوه‌بر مسئولیت‌هایی که دولت و مشخصاً وزارت بهداشت در تجهیز این بیمارستان به امکانات درمانی مطلوبی دارد، برخی از سازمان‌های برخوردار نیز در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود در شهر راهبردی و بین‌المللی چابهار می‌طلبد به تجهیز این بیمارستان اقدام کنند.

منطقه آزاد چابهار به‌عنوان سازمان برخوردار در شهر راهبردی چابهار طلایه‌دار عمل به مسئولیت‌های اجتماعی شده و در چندین نوبت اقدام به تجهیز این بیمارستان به امکانات درمانی و بهداشتی متناسب نموده است.

در اولین گام این سازمان حدود یک‌سال پیش با همکاری و حمایت مالی خود بزرگ‌ترین آی سی یو جنوب شرق کشور را در این بیمارستان به بهره‌برداری رساند و حالا هم در نخستین روزهای نوروز با دو دستگاه آمبولانس مجهز به آی سی یو به عیدانه و استقبال این بیمارستان رفته است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار می‌گوید: ازآنجایی‌که بیمارستان 158تختخوابی چابهار باید به جمعیت بالایی از شهر و روستاهای چابهار گاها بافاصله‌های 100 کیلومتر به بالا خدمت‌رسانی کند با اهدای این دو دستگاه آمبولانس سعی کردیم این بیمارستان را در عمل به وظایفش یاری کنیم.

‌عبدالرحیم کردی که در حاشیه عیادت از بیماران و تبریک عید گفتن به کارکنان بیمارستان امام علی با ما صحبت می‌کرد، می‌افزاید: اعتباری که ما برای خرید این دو آمبولانس هزینه کردیم حدود یک میلیارد و صد میلیون تومان است که البته هردو از به‌روزترین امکانات مجهز است و مجهز به آی سی یو است.

بیمارستان 540 تختخوابی چابهار در محدوده منطقه آزاد ساخته می‌شود

وی هم‌چنین با اشاره به افزایش ظرفیت‌های درمانی و بهداشتی چابهار می‌گوید: ازآنجایی‌که بیمارستان 158 تختخوابی چابهار باید به جمعیت بالایی خدمت‌رسانی کند مجوز احداث یک بیمارستان 540 تختخوابی برای چابهار اخذشده و عملیات اجرایی این بیمارستان با توافق وزارت بهداشت در منطقه آزاد چابهار ساخته شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار اضافه می‌کند: 15هکتار زمین در پیکیره کارگاهی منطقه آزاد چابهار که بهترین نقطه منطقه و مشرف‌به شهر است برای احداث بیمارستان اختصاص یافت و این بیمارستان ان‌شاءالله در همین نیمه اول سال جاری کلنگ‌زنی خواهد شد.

شایان‌ذکر است دستور احداث بیمارستان 540 تختخوابی چابهار دی‌ماه 94 توسط وزیر بهداشت صادر شد اما تا به‌امروز به دلیل اختلاف‌ها بر سر جانمایی هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده و درحالی است که چابهار و بیمارستان فعلی‌اش با 100 درصد ضریب اشغال تخت نیاز فوری به احداث بیمارستان جدید دارد.

بنابراین گزارش جمعی از مردم چابهار نیز در پیامی که بر روی کانال‌ها و وب‌سایت‌های محلی منتشرشده از سازمان منطقه آزاد برای اهدای آمبولانس‌های مجهز تشکر کردند و خواستار اقدام مشابه از سوی دیگر ارگان برای تجهیز بیمارستان چابهار شدند

متن این پیام بدین شرح است:

اهدای دو دستگاه آمبولانس آی سی یو دار مجهز به پیشرفته‌ترین امکانات نقطه عطفی از انسانیت و هم نوع‌دوستی را نشان می‌دهد هدیه‌ای که اهدای زندگی می‌کند حال‌آنکه در همین حوالی ادارات بزرگی چون بنادر و کشتیرانی، شرکت نفت، گمرک و.... نه‌تنها تاکنون مرهمی بر درد مردم بوده‌اند شاید خود محرک درد بوده‌اند اما هیچ‌گاه محبت و الطافی از این ارگان‌ها در خصوص امورات اجتماعی و کاهش آلام به مردم شهر نرسیده است قطعاً حرکت انسان دوستانه مدیرعامل محترم سازمان فرزند خلف این آب‌وخاک در اذهان مردم شریف جنوب استان خواهد ماند و از ایشان به‌عنوان یادگاری از نوع عشق و انسانیت و ناجی یاد خواهند کرد امروز در حوزه‌های مختلف سازمان منطقه آزاد پرچم‌دار حمایت‌ها از آموزش، بهداشت، ورزش و جوانان، آسیب‌های اجتماعی، آزادسازی زندان‌ها و..... است بیاییم به‌پاس زحمات ارزشمند مدیرعامل بومی و دلسوز قدردان باشیم و همیشه با دعای خیر خویش و حمایت‌های معنوی اسباب دلگرمی ایشان و همه خادمین بی‌ادعا و دلسوز باشیم.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل