جدیرترین اخبار :
  • آغاز عملیات اجرایی ۷ پلنت پتروشیمی به دستور رییس جمهور در منطقه آزاد چابهار
  • دوشنبه‌های افتتاح "تدبیر و امید برای جهش تولید" در منطقه آزاد چابهار
  • عملیات اجرایی سه طرح اقتصادی و زیربنایی در منطقه آزاد چابهار آغاز شد
  • افتتاح 50 پروژه با ارزش 80 هزار میلیارد ریال در مناطق آزاد
  • برخورد با شبکه‌های زمین‌خواری در دستور کار منطقه آزاد چابهار است

روستای 7 هزارساله تیس میزبان گردشگران نوروزی

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/01/05 | تعداد بازید :1746
رئیس کمیته ساماندهی روستای تیس ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار گفت: روستای باستانی تیس با جاذبه‌های تاریخی 5 هزارساله آماده استقبال از گردشگران و مسافران نوروز است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار حجاز آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: روستای تیس به‌عنوان تنها روستای منطقه آزاد چابهار با قدمت 7 هزارساله آماده و محیا برای استقبال حداکثری مسافران و گردشگران از جاذبه‌های این روستای قدیمی است.

وی افزود: قلعه پرتقالی‌ها، غارهای بان مسیتی و گورستان جن‌ها مهم‌ترین جاذبه‌های این روستای هفت‌هزارساله هستند که قدمت برخی به بیش از 5 هزار سال هم می‌رسد.

رئیس کمیته ساماندهی روستای تیس ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: اجرای موسیقی محلی شبانه تا پایان تعطیلات و برگزاری ورزش‌های بومی و محلی در زمین فوتبال ساحلی روستای تیس از مهم‌ترین اقدامات کارگروه روستای تیس برای معرفی فرهنگ بومی-محلی تیس به گردشگران و مسافران نوروزی است

آزاد اضافه کرد: هم‌چنین 4 بلد و تورلیدر محلی از جوانان روستای تیس در ایستگاه از من بپرس و سطح روستا در حال خدمت‌رسانی و راهنمای مسافران و گردشگران هستند.

رئیس کمیته ساماندهی روستای تیس ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: ساماندهی 15 قایق تفریحی در پلاژ ساحلی تیس برای دریا روی مسافران و هم‌چنین تجهیز 5 خانه-کاشانه مهمان برای اسکان گردشگران در روستا از دیگر اقدامات کارگروه ساماندهی روستای تیس در ایام نوروز است.

شایان‌ذکر است بر اساس اسناد موجود پیشینه باستانی روستای تیس به دوران هخامنشیان بازمی‌گردد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل