جدیرترین اخبار :
  • انعقاد توافقنامه همکاری های مشترک در جهت رفع مشکلات زیرساخت های برق ۳۴ روستای واقع در محدوده منطقه آزاد
  • سفر دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به روسیه
  • مجوز تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد به سراسر سیستان و بلوچستان صادر شد
  • گامی دیگر در راستای مسئولیت اجتماعی
  • مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کرد

سیستم سرمایش بیمارستان چابهار تا هفته آینده راه‌اندازی می‌شود

اقتصادی | تاریخ خبر : 2/03/15 | تعداد بازید :266
مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: سیستم سرمایش و چیلرهای بیمارستان چابهار بیش‌از هشت سال قبل از مدار خارج و تا کنون از کولرگازی و اسپیلت استفاده می‌شد که هم‌اینک با همکاری منطقه آزاد سیستم سرمایشی این بیمارستان تا هفته آینده راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار همایون دادگر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: متاسفانه از سال ۱۳۷۹ که درمانگاه تامین اجتماعی ۲۵ تختخوابی تحویل وزارت بهداشت و درمان شده خیلی از بخش‌ها ناقص بوده و این ساختمان نقص‌های زیادی داشته اما به دلیل حجم بالای مشکلات، مدیریت بهداشت و درمان چابهار مجبور به تحویل آن با وجود همه کمبودها شده است.

وی بیان کرد: متاسفانه مسوولان وقت هیچ اقدام مثبتی برای رفع مشکلات سرمایشی و آب بیمارستان امام علی (ع) نداشتند و بجای رفع مشکلات چیلرها و سیستم سرمایش و تهویه هوا در اتاق‌های مختلف کولرگازی و اسپیلت نصب کرده‌اند که این خود هزینه‌های برق را بالا برده و نگهداری و تعمیرات آنها را سخت‌تر از گذشته کرده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار با تایید نبود کولرگازی، سیستم تهویه هوا و بستری شدن بیماران در گرمای طاقت فرسا و آوردن پنکه و استفاده آن توسط بیماران بستری شده در بیمارستان امام علی (ع) ادامه داد: بعد از هشت سال از کار افتادن چیلرها در سال گذشته پیگیری های لازم برای راه‌اندازی و خرید چیلرهای سرمایشی این بیمارستان آغاز شد.

وی گفت: منطقه آزاد چابهار برای سیستم سرمایش بیمارستان امام علی (ع) قول مساعد داده و هم‌اینک در حدود چهار میلیارد تومان پرداخت کرده که در مجموع قرار است هفت میلیارد تومان به بیمارستان برای راه‌اندازی سیستم سرمایشی کمک کنند.

دادگر تصریح کرد: در سال ۱۳۷۹ این ساختمان برای درمانگاه تامین اجتماعی ۲۵ تختخوابی پیش بینی شده و هیچ‌گاه برای حجم بالای تردد و مراجعات فعلی و تعداد ۲۱۸ تخت، امکانات و فضا دیده نشده برای همین شاهد فرسوده شدن سریع بخش‌هایی از ساختمان و از دست دادن مقاومت قبلی هستیم و مجبور شدیم در نهایت با جک آهنی برای عدم ریزش ساختمان بر روی سر بیماران استفاده کنیم.

اداره‌کل بنادر و دریانوردی برای عمل به مسوولیت اجتماعی آب بیمارستان چابهار را تامین کند

وی افزود: تامین آب بیمارستان به عنوان یکی از مراکز خدمات دهنده برای مردم و مسوولان بهترین جا برای عمل به مسوولیت‌های اجتماعی توسط برخی از سازمان‌ها بویژه اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان است.

سرپرست بیمارستان امام علی (ع) چابهار با اشاره به اینکه آب بندرشهیدبهشتی، بندرشهید کلانتری و کوی مسکونی بندر با ساخت آب شیرین کن در محدوده آن بندر و اجرای خط انتقال و ایجاد شبکه آبرسانی تامین می‌شود گفت: فاصله گیت شرقی بندر شهید بهشتی چابهار با بیمارستان امام علی (ع) در حد ۵۰۰ متر است پیشنهاد می‌شود چنانچه یک لوله آب از بندر به بیمارستان اجرا شود شاهد بهره‌مندی آب شبانه‌روزی و نجات از آب لب شور تانکرهای سیار خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه هم‌اینک روزانه ۱۶۰ تا ۲۰۰ هزار لیتر مصرف آب در بیمارستان چابهار است که توسط تانکرهای آبرسانی سیار از روبروی ترمینال ورودی شهر از طرف نوبندیان با هزینه فراوان و سنگین تامین می‌شود، خاطرنشان کرد: حاضریم هزینه‌های آب از بندر را از حساب بیمارستان پرداخت کنیم و از این بابت مشکلی نداریم تنها مشکل نبود آب است.

دادگر گفت: آب تانکرهای سیار لب شور وغیربهداشتی است که متاسفانه خیلی از دستگاه‌ها و تجیهزات پزشکی بیمارستان را از کار انداخته‌ است.

وی ادامه داد: در بیمارستان یک چاه حفر شده و قرار است آب شیرین کن توسط یکی از خیران راه اندازی شود ولی چه بهتر بود که اداره کل بنادر و دریانوردی برای تامین آب بیمارستان چابهار همکاری می‌کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار بیان کرد: بهترین راه برای حل مشکلات اصولی مردم ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی است که امیدوارم مورد توجه مسوولان کشور قرار گیرد تا شاهد ارتقای سطح سلامت مردم باشیم.

 

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل