جدیرترین اخبار :
  • "آموزش" نخستین گام کوچ بیکاری از سواحل مکُران
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380

ورود بیش از 24 هزار مسافر نوروزی به چابهار

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/01/04 | تعداد بازید :2501
مدیر خدمات شهری سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به استقبال پرشور و روبه رشد مسافران از منطقه آزاد چابهار گفت: با تمامی امکانات و تمهیدات شهری آماده استقبال از مسافران و گردشگران هستیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد اقبال صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به افزایش 20 درصدی ورود گردشگران به چابهار اظهار کرد: بر اساس آمارها تاکنون بیش از 24 هزار نفر و هم‌چنین 17 هزار خودرو وارد چابهار و منطقه آزادشده‌اند که نسبت سال قبل رشد قابل‌توجهی داشته است.

وی افزود: برای استقبال بهتر از مسافران و گردشگران تمهیداتی اندیشیدیم و پارکینگ‌ها و خدمات شهری در سطح منطقه را افزایش دادیم؛ 27 پارکینگ با ظرفیت 3 هزار خودرو در سطح منطقه آزاد چابهار آماده‌شده است.

مدیر خدمات شهری منطقه آزاد چابهار از اجرای طرح ترافیک برای رفاه حال مسافرین خبر داد و تأکید کرد: این طرح به‌منظور برنامه‌ریزی بلندمدت ترافیک شهری با همکاری پلیس راهور در سطح منطقه آزاد چابهار انجام‌گرفته است.

صادقی با اشاره به استقبال زیاد مسافران در روزهای ابتدایی نوروز تصریح کرد: خیابان‌ها و جاده‌های سطح منطقه جوابگوی این حجم از خودرو نیست به همین منظور مأموران ترافیکی با رانندگی که مقررات عبور و مرور را رعایت نکنند و قصد برهم زدن آرامش بازدیدکنندگان را داشته باشند برخورد قانونی خواهند کرد.

وی اضافه کرد: هفت سفره هفت‌سین متنوع با آثار و علامت‌های بلوچی در میادین و نقاط مختلف منطقه نصب‌شده و 11 المان شهری شامل مجسمه یادمان ماهی و پرنده‎‌های بهشتی در سطح منطقه نصب و رنگ‌آمیزی شده است.

مدیر خدمات شهری منطقه آزاد چابهار با اشاره تهیه و نصب 12 آب‌سردکن در سطح منطقه،خاطرنشان کرد: امسال بیش از 130 چشمه سرویش بهداشتی در نقاط مختلف نصب‌شده که نسب به سال‌گذشته افزایش صددرصدی داشته است؛هم‌چنین علاوه‌بر سطح منطقه آزاد در شش نقطه از شهر و اماکن تفریحی و توریستی روستایی چابهار-کنارک نیز چشمه سرویس بهداشتی نصب شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل