جدیرترین اخبار :
  • تهیه "طرح جامع" زمینه‌ساز پیشرفت و آبادانی چابهار است
  • آغاز عملیات اجرایی ۷ پلنت پتروشیمی به دستور رییس جمهور در منطقه آزاد چابهار
  • دوشنبه‌های افتتاح "تدبیر و امید برای جهش تولید" در منطقه آزاد چابهار
  • عملیات اجرایی سه طرح اقتصادی و زیربنایی در منطقه آزاد چابهار آغاز شد
  • افتتاح 50 پروژه با ارزش 80 هزار میلیارد ریال در مناطق آزاد

احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی در دستور کار منطقه آزاد چابهار

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/01/04 | تعداد بازید :1792
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به افزایش ظرفیت‌های اقامتی منطقه آزاد چابهار،گفت: احداث 5 هتل جدید و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در دستور کار منطقه آزاد چابهار است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی در ‌گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: امسال برای بیش از 100 نفر تورلیدر و بلد محلی دوره آموزشی راهنمایان تور برگزار کردیم تا جامعه محلی را هم با گردشگر و توریست گردانی درگیر کرده و اشتغال زایی کنیم.

وی با اشاره به ورود بیش از 15 هزار نفر به چابهار از 27 اسفند تا به امروز، افزود:براساس آمار ها 20 درصد تاکنون رشد ورود گردشگر به چابهار نسبت به سال گذشته داشتیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی، تصریح کرد: امسال بوم گردی را به گردشگری و چابهار گردی اضافه کردیم، یک مجموعه بوم گردی به نام دور بلوچ را آماده کردیم وان بالله به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد، ضمن اینکه اقامتگاه‌ها و تفرجگاه‌های بوم گردی را در مجموعه آبکان و کوه‌های مریخی آماده کردیم.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت‌های اقامتی چابهار،گفت: ما در منطقه درمجموع سه هتل داریم که کفاف ورود تعداد زیاد گردشگر را نمی‌دهد،فقط امسال برای افزایش ظرفیت‌های اقامتی مجوز 5 هتل را صادر کردیم که ان شالله طی دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند، این هتل‌ها، ما را توانمند می‌کند تا بهتر از مهمان‌ها با هر دهک درآمدی پذیرایی کنیم چراکه این هتل‌ها در کلاس‌های مختلف ستاره‌ای ساخته خواهند شد.

کردی هم‌چنین درباره افزایش ظرفیت امکانات درمانی و بهداشتی در سطح منطقه گفت: مجوز ساخت بیمارستان 540 تخت خوابی چابهار در محدوده منطقه آزاد چابهار توسط وزارت بهداشت صادرشده و ان شالله امسال کلنگ این بیمارستان زده خواهد شد،ضمن اینکه یک بیمارستان 96 تخت خوابی را هم امسال در سطح منطقه شروع خواهیم کرد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل