جدیرترین اخبار :
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380
  • چابهار پلی برای پیوستن به تجارت منطقه‌ای

گردشگران استقبال خوبی از نمایشگاه صنایع‌دستی چابهار کردند

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/01/04 | تعداد بازید :2567
برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی، سوغات و غذاهای محلی استان‌های مختلف کشور در منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان با استقبال بسیار خوبی از سوی گردشگران و مسافران نوروزی مواجه شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا افتتاح این نمایشگاه از جنس حمایت از کالاهای ایرانی نقش مهمی در افزایش تولیدات داخلی و اشتغال‌زایی برای مردم بومی به‌ویژه زنان دارد.

نام‌گذاری سال جدید بانام 'حمایت از کالای ایرانی' از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی فرصت خوبی برای برپایی چنین نمایشگاه‌های صنایع‌دستی، سوغات و غذاهای محلی در سراسر کشور است.

این نمایشگاه با حضور 14 استان کشور در منطقه آزاد چابهار افتتاح‌شده و تا پایان تعطیلات نوروزی برای خرید عموم مسافران و گردشگران دایر است.

ارائه انواع غذاهای محلی سیستان و بلوچستان و صنایع‌دستی زنان و مردان بلوچ و سیستانی در این نمایشگاه‌ها می‌تواند علاوه بر اشتغال و سودآوری به معرفی آداب‌ورسوم و فرهنگ غنی این منطقه به مردم سراسر کشور کمک کند.

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این نمایشگاه تولیدات صنایع‌دستی و سوغات در 80 غرفه توسط 300 صنعتگر از 14 استان کشور ارائه‌شده است.

طاهره شهرکی افزود: این نمایشگاه تا پایان تعطیلات نوروزی میزبان مسافران و گردشگران است تا بتوانند سوغات، هدایا و کالای اصیل اقوام ایرانی را تهیه کنند.

وی گفت: 30 عنوان برنامه متنوع فرهنگی و تفریحی ویژه گردشگران نوروزی در این منطقه در حال اجراست.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: این سازمان امسال برای اقامت، پذیرایی و تفریح مسافران نوروزی اقدامات خوبی را انجام داده و برنامه‌های متنوع فرهنگی، ورزشی، هنری و گردشگری نیز پیش‌بینی کرده است.

وی افزود: برگزاری 11 جشنواره، ورزش‌های آبی ساحلی، جنگ‌های شادی، والیبال ساحلی، رقابت‌های رالی، کارناوال متنوع ثابت و خیابانی، جت اسکی، عرضه غذاهای سنتی و محصولات صنایع‌دستی و تفریحات دریایی ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای مسافران است.

420 منطقه تفریحی، طبیعی، تاریخی و گردشگری سواحل مَکُّران در محدوده چابهار و کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان به‌عنوان تنها بنادر اقیانوسی ایران و یکی از 10 نقطه مهم راهبردی جهان آماده استقبال و پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل