جدیرترین اخبار :
  • پیام رئیس هیات مدیره و مدير عامل سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان
  • پیام تسلیت جمعی از مقامات و سفرای فعلی و پیشین وزارت امور خارجه
  • دهلی از طریق بندر چابهار تلاش می‌کند به افغانستان و آسیای مرکزی وصل شود
  • گسترش مراودات اقتصادی منطقه آزاد چابهار با فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع کشور پاکستان
  • ارائه خدمات درمانی رایگان به شهروندان، کارگران و خانواده های شان در ایام رحلت بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران
با پرونده‌ای برای کریدور شمال ـ جنوب و پایش رویدادهای مناطق آزاد جهان

«دیده‌بان چابهار» شماره اردیبهشت‌ماه منتشر شد

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 2/02/31 | تعداد بازید :552
شماره اردیبهشت‌ماه ماهنامه دیجیتال «دیده‌بان چابهار» با واکاوی نقش چابهار در کریدرو شمال ـ جنوب به همراه گفتارهایی از سفیر هند در ایران و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستاراخان منتشر شد. پایش اخبار و رویدادهای مناطق آزاد جهان هم بخش دوم ماهنامه سازمان منطقه آزاد چابهار را به خود اختصاص داده است.

پرونده‌ای کریدور شمال ـ جنوب با عناوین چون «نقطه اتصال شمال و جنوب»، «چرا چابهار برای جهان مهم است» و «یک بندر، 2معبر» به بررسی جایگاه چابهار در کریدور شمال ـ جنوب پرداخته است. بازخوانی گزارش تازه بانک توسعه اوراسیایی با عنوان چالش‌های گذرگاه شمال ـ جنوب هم از دیگر بخش‌های این پرونده است. 

دیده‌بان چابهار، در ادامه عملکرد سازمان منطقه آزاد معطوف به توسعه زیرساخت‌های ترانزیتی و لجستیکی چابهار در مسیر گذرگاه شمال ـ جنوب را مورد توجه قرار داده و دستاوردهای 1401 را به ریز جزئیات بررسی کرده است. 

و اما در بخش دوم و بین‌الملل، اخبار و رویدادها، همکاری‌ها و نوآوری مناطق آزاد تجاری و اقتصادی جهان پایش شده و «راه‌اندازی ابرپژوه‌ها»، «چشم‌انداز رشد مناطق آزاد»، «توسعه لجستکی همسایه» و «سرمایه‌گذاری‌های تازه» در مناطق را بررسی کرده است. بخش بین‌الملل دیده‌بان چابهار حاوی اخبار بکر و دست‌اولی است که مطالعه آن برای تمام فعالان اقتصادی، اهالی رسانه و دست‌اندرکاران مناطق آزاد می‌تواند جذاب باشد.

دیده‌بان چابهار در 24 صفحه و در مقطع زمانی ماهانه منتشر می‌شود و علاوه بر واکاوی تخصصی مسیر حرکتی، اقدامات و برنامه‌های منطقه آزاد چابهار، جدیدترین تحولات و رویدادهای مناطق آزاد جهان گردآوری کرده و منتشر می‌کند.

 

برای دانلود نسخه PDF نشریه بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://cfzo.ir/images/shares/documents/1402/dideban2_14020231.pdf

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل