جدیرترین اخبار :
  • سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول اداری منصوب شد
  • احتمال امضای توافق تجارت ترجیحی ایران و ازبکستان| چابهار؛ پل ترانزیتی شمال‌جنوب
  • تخصیص ۷۰ میلیارد ریال جهت بهبود بخش سرمایشی بیمارستان امام علی علیه السلام چابهار
  • فرصت طلایی همکاری های مشترک با عمان ریل گذاری شده است
  • مشاور و سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منصوب شد
درراستای محقق سازی تفاهم‌نامه همکاری راهبردی از سوی منطقه آزاد چابهار صورت گرفت؛

تزریق 50 میلیارد ریال برای کمک به تسریع ساخت مجتمع آموزشی علیمرادی چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 2/02/28 | تعداد بازید :209
50 میلیارد ریال اعتبار درراستای محقق سازی تفاهم‌نامه همکاری راهبردی منعقدشده بین منطقه آزاد چابهار و فرمانداری، برای کمک به تسریع ساخت مجتمع آموزشی شبانه‌روزی شهید حسین علیمرادی به این پروژه تخصیص یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، پس از بازدید حجت اله عبدالملکی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به همراه امیر مقدم، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از بزرگ‌ترین مجتمع شبانه‌روزی در حال احداث چابهار در دهستان پیرسهراب و دستور دبیر شورای عالی مناطق آزاد برای تسریع در روند ساخت این مجموعه، 50 میلیارد ریال به این پروژه تزریق شد.

بر اساس این گزارش، قرارداد این فضای آموزشی که با حمایت‌های سازمان منطقه آزاد چابهار در حال ساخت است، مبلغ 100 میلیارد ریال به‌صورت مشارکتی بوده که در سال جدید و با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها و به‌منظور تسریع در ساخت برای بهره‌برداری در مهرماه سال جاری، با تصویب هیات مدیره منطقه، به 250 میلیارد ریال افزایش یافت.

گفتنی است، ساخت مجتمع آموزشی شبانه‌روزی شهید حسین علیمرادی که با مشارکت 50 درصدی سازمان منطقه آزاد چابهار و موسسه خیریه سید الشهداء منطقه و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان با زیربنای ۵۰۰۰ مترمربع آغاز شده، بنا دارد تا با بالا بردن سرانه آموزشی در روستاهای هم‌جوار به پرورش سرمایه‌های انسانی این منطقه کمک کند.

 این مجموعه دارای فضاهای اداری، نمازخانه، کتابخانه، سلف‌سرویس، آشپزخانه صنعتی، سالن ورزشی و فضاهای پشتیبانی، سالن اجتماعات، کارگاه‌های آموزشی، سایت کامپیوتر، فضای سبز و فضاهای اقامتی است.

شایان‌ذکر است، حجت‌الله عبدالملکی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به همراه امیر مقدم، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، معین‌الدین سعیدی، نماینده مردم حوزه چابهار و محمد سرگزی، نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی، ظهر امروز پنج‌شنبه 28 اردیبهشت‌ماه 1402، از این مجموعه که بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی شبانه‌روزی در حال احداث چابهار در دهستان پیرسهراب می‌باشد، بازدید کردند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل