جدیرترین اخبار :
  • پیام رئیس هیات مدیره و مدير عامل سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان
  • پیام تسلیت جمعی از مقامات و سفرای فعلی و پیشین وزارت امور خارجه
  • دهلی از طریق بندر چابهار تلاش می‌کند به افغانستان و آسیای مرکزی وصل شود
  • گسترش مراودات اقتصادی منطقه آزاد چابهار با فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع کشور پاکستان
  • ارائه خدمات درمانی رایگان به شهروندان، کارگران و خانواده های شان در ایام رحلت بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران
با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار، نماینده مردم چابهار در مجلس و فرماندار شهرستان صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری راهبردی منطقه آزاد و فرمانداری چابهار با موضوع تأمین زیرساخت‌ها

گردشگری | تاریخ خبر : 2/02/27 | تعداد بازید :1427
تفاهم‌نامه همکاری راهبردی تامین زیرساخت های آموزشی ، بهداشتی و خدماتی با محوریت روستاهای محدوده منطقه با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان با موضوع تأمین زیرساخت‌های این منطقه، به امضا طرفین رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، این تفاهم‌نامه صبح امروز، چهارشنبه 27 اردیبهشت‌ماه 1402، به امضای امیر مقدم، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ،معین‌الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی و جواد سپاهی، فرماندار شهرستان چابهار رسید.

هدف از امضای تفاهم‌نامه مذکور که در راستای ایجاد هماهنگی بین بخشی در اجرای زیرساخت‌ها به امضا رسیده، فراهم نمودن مقدمات و شرایط لازم برای انجام امور عمرانی اجتماعی، فرهنگی، گردشگری و بهداشتی در محدوده منطقه آزاد پس از تأمین اعتبار در چارچوب بودجه مصوب برای هر موضوع است تا زمینه برای توسعه رفاهی و اقتصادی این منطقه فراهم آید.
مهم‌ترین مفاد مطرح‌شده در این تفاهم‌نامه، شناسایی مشکلات در سطح منطقه آزاد برای اولویت‌بندی پروژه‌ها و ایجاد هماهنگی بین بخشی در راستای هم‌افزایی به‌منظور دستیابی به توسعه پایدار به نفع جامعه محلی می‌باشد.
یادآور می‌شود، پیش‌ازاین از سوی سازمان منطقه آزاد چابهار، 2300 میلیارد ریال اعتبار برای انجام پروژه‌های خدمات عمرانی و بهداشتی در هیات مدیره این منطقه به تصویب رسید که بر پروژه‌های منتخب و اولویت‌داری همچون توسعه راه‌های روستایی، بهبود فضاهای آموزشی و درمانی، برق‌رسانی و تأمین آب شرب روستاها و زیرساخت‌های ورزشی محله محور تمرکز دارد.
بر اساس این گزارش قرار است به‌منظور مشارکت و اثربخشی بهتر، بخشی از این بودجه باهدف تقویت توان مالی دستگاه‌های اجرایی، متناسب با پیشرفت عملیات و بر اساس بودجه مصوب، در اختیار این دستگاه‌ها قرار ‌گیرد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل