جدیرترین اخبار :
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380
  • چابهار پلی برای پیوستن به تجارت منطقه‌ای

افتتاح نمایشگاهی از جنس حمایت از کالای ایرانی

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/01/02 | تعداد بازید :3118
یک روز پس از نام‌گذاری سال 97 بنام سال حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، نخستین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی، سوغات و صدالبته غذای محلی 14 استان کشور در منطقه آزاد چابهار افتتاح شد تا چابهار طلایه‌دار عمل به شعار سال رهبری باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از خبرنگار ایسنا، این نمایشگاه که با حضور بیش از 300 صنعتگر تا پایان تعطیلات نوروزی میزبان مسافران و گردشگران است، بهترین گزینه برای تهیه سوغات و کالای اصیل اقوام ایرانی به‌ویژه استان سیستان و بلوچستان است تا مسافران پس از چهار گردی در چهار بهار ایران، با خرید اقلام این نمایشگاه باقیمتی مناسب و نظارت‌شده، آن‌ها را به‌عنوان توشه راه و یادگاری از سرزمین چهارفصل با خود به شهر و دیارشان ببرند.

مدیر گردشگری منطقه آزاد چابهار می‌گوید: در وهله اول ما نمایشگاه را باهدف حمایت از کالا و سوغات اصیل ایرانی افتتاح کردیم تا مسافران بتوانند با حضور در بیش از 80 غرفه این نمایشگاه میهمان صنعتگرانی از 14 استان کشور باشند و سوغات بخرند.

طاهره شهرکی می‌افزاید: مسافرانی که در سال‌های گذشته به چابهار می‌آمدند از نبود مکانی متمرکز برای تهیه سوغات سیستان و بلوچستان انتقاد می‌کردند و خواستار تهیه و خرید صنایع‌دستی و غذاهای محلی سیستان و بلوچستان می‌شدند تا بتوانند آن‌ها را به‌عنوان سوغات اینجا به‌ شهرشان ببرند؛ بنابراین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار بر اساس نیازسنجی‌های سال‌های گذشته امسال به فکر راه‌اندازی این نمایشگاه افتاد.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار اضافه می‌کند: هرچند تمرکز ما بر سوغات و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان بود اما تنها به کالای استان بسنده نکردیم و از صنعتگرانی از 13 استان کشور دعوت کردیم که به اینجا بیایند و سوغات و صنایع‌دستی خود را عرضه کنند تا هم بازاریابی برای سوغات و کالای ایرانی شود و  ایجاد شود.

بنابراین گزارش، صنعتگرانی که در این نمایشگاه حضور دارند خواستار تداوم برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌شوند؛ برای مثال حمیرا بلوچی صنعتگر حصیربافی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با ما می‌گوید: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی موجب می‌شود تا ما صنایع‌دستی اصیل سیستان و بلوچستان را به همگان معرفی کنیم و از سیستان و بلوچستان نامی نیک و ماندگار در ذهن‌ها به‌جا بگذاریم.

وی خواستار حمایت از صنعتگران بومی می‌شود و می‌افزاید: این‌گونه نمایشگاه‌ها باید به‌طور مستمر برگزار شود تا بتوانیم صنایع‌دستی خود را عرضه کنیم و با درآمدزایی همچنان در این شغل بمانیم.

هرچه که باشند نخستین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی، سوغات، غذا و کالای ایرانی از امروز در منطقه آزاد چابهار آغاز کرده و چشم‌انتظار حضور و حمایت حداکثری ایرانیان برای حمایت از کالا و شغل ایرانی است.

 

مشاهده گزارش تصویری

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل