جدیرترین اخبار :
  • "آموزش" نخستین گام کوچ بیکاری از سواحل مکُران
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380

چهار بهار ایران چشم‌انتظار گردشگران

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/01/02 | تعداد بازید :4397
سیستان و بلوچستان، استانی‌ که زمانی تصور می‌شد ناامنی در آن بیداد می‌کند، این روزها، روزهای توسعه و پیشرفت خود را می‌گذراند و شهرهای آن‌یکی پس از دیگری در مسیر شکوفایی هستند و حالا در نوروز خود را آماده استقبال از گردشگران می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از خبرنگارایسنا، در همین میان قطب نهفته اقتصاد ایران، چابهار، شهر موج و مرجان خود را آماده کرده تا سهم ویژه‌ای را در استقبال از مسافران نوروزی ایرانی و خارجی به خود اختصاص دهد؛ معرفی چابهار باآن‌همه ظرفیت گردشگری دریک گزارش نمی‌گنجد بنابراین سعی کردیم مهم‌ترین ویژگی‌های توریستی و تفریحی تنها بندر اقیانوسی ایران در نوروز 97 را به شما یادآورشیم.

زمانی که مردم در بسیاری مناطق کشور از برف و بوران و سرما گریزان هستند اینجا در چابهار بهترین و مطبوع‌ترین هوا را گردشگران تجربه‌می‌کنند.

چابهار جلوه‌گاه طلوع خورشید بر دریاست و با توجه به محسوس نبودن فصول پاییز و زمستان و باقی ماندن سبزی درختان در چابهار؛ فصول چهارگانه به فصل بهار شبیه است و اینجا را به چهار بهار ایران مبدل ساخته است.

جاذبه‌های بکر گردشگری تنها بندر اقیانوسی اگر نگوییم بی‌نظیر، کم‌نظیر هستند و تابه‌حال نظر هر بیننده و گردشگری را به خود جلب کرده‌اند از روستای هفت‌هزارساله تيس و غارهای سه‌گانه آن گرفته تا جایی که از دل زمين خبرمی دهد و به گل‌افشان شهره است و تالاب صورتی، مکانی که دریای آبی‌رنگ در آن صورتی دیده می‌شود.

اگر در امتداد آب‌های عمان از غرب به شرق چابهار حرکت کنید در غرب با ساحل زیبای درک زرآباد، باغستان‌های میوه‌های گرمسیری، منطقه گل‌افشان؛ در چابهار با ساحل و روستای تاریخی تیس و غارهای سه‌گانه بان میسیتی آن، موج‌های خروشان دریا بزرگ و هم‌چنین در شرق چابهار با کوه‌های مينياتوری یا مریخی، سواحل ماسه‌ای، تالاب صورتی و در انتها با خلیج زیبای گواتر و دلفین‌ها وگاندوهای دیدنی آن دیدار می‌کنید حال‌آنکه این‌ها تنها بخشی از 200 جاذبه گردشگری چابهار و کنارک و در معنای واقعی سواحل زیبای مکران هستند که یک پکیج کامل سفر را برای گردشگران به ارمغان می‌آورند.

مسافران نوروزی اگر چابهار را مقصد سفر خود قرار دهند می‌توانند هم‌زمان، درحالی‌که از شرکت در مسابقات شتر دوانی و رالی در کوه‌های مریخی و مینیاتوری و دیدن جلوه زیبای بیابان‌ها لذت می‌برند، در آب‌های دریای عمان به ماهیگیری، غواصی، جت اسکی، شاتل، پاراسل و دیگر تفریحات دریایی که توسط 7 شرکت ارائه می‌شود، مشغول شوند.

امسال در چابهار 11 کارناوال و جشنواره فرهنگی- محلی از 2 فرودین تا 11 فروردین‌ماه به مدت 10 شب برگزار می‌شود که شامل جنگ شادی شبانه، کارناوال رقص چوب سیستانی، رقص‌های آیینی استان کرمانشاه، پخش زنده تلویزیونی برنامه عیدانه از شبکه استانی و برخی شبکه‌های ملی، دچاپی بلوچی، برنامه‌های شاد ویژه کودکان، اجرای عروسک‌های غول‌پیکر، آتش‌بازی هوایی، اجرای موسیقی سنتی بومی و محلی سیستان و بلوچستان، اجرای زنده موسیقی ورنا و نمایش‌های کمدی و حاجی‌فیروز می‌شوند و در طول شب و روز در سطح منطقه آزاد و ساحل تیس چابهار اجرا می‌شوند.

هم‌چنین 11 مرکز اقامتی به‌علاوه 40 مدرسه تنها بندر اقیانوسی ایران نیز آماده پذیرایی و استقبال از شما هستند تا با سفر به شهر موج و مرجان خاطره‌انگیزترین نوروز خود را در سرزمین موج و آفتاب تجربه کنید.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل