جدیرترین اخبار :
  • پیام رئیس هیات مدیره و مدير عامل سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان
  • پیام تسلیت جمعی از مقامات و سفرای فعلی و پیشین وزارت امور خارجه
  • دهلی از طریق بندر چابهار تلاش می‌کند به افغانستان و آسیای مرکزی وصل شود
  • گسترش مراودات اقتصادی منطقه آزاد چابهار با فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع کشور پاکستان
  • ارائه خدمات درمانی رایگان به شهروندان، کارگران و خانواده های شان در ایام رحلت بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در آغاز سال جدید:

همدلی و همراهی نقطه عطف دستیابی به پیشرفت است / کارنامه موفق چابهار در توسعه اقتصاد و خدمات زیرساختی

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 2/01/01 | تعداد بازید :1147
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در مراسم تحویل سال ۱۴۰۲ در جوار مزار شهدای گمنام گفت: همدلی و همراهی نقطه عطف دستیابی به پیشرفت و موفقیت در خدمت به مردم است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، امیر مقدم، در مراسم تحویل سال جدید که در جوار مزار شهدای گمنام منطقه برگزار شد ضمن تبریک و خجسته دانستن این همزمانی با بهار قرآن بیان داشت: امیدواریم در سایه نظام جمهوری اسلامی و ذیل منویات مقام معظم رهبری و همراهی همه مسئولان، برای مردم غیور چابهار و این خطه باستانی سالی پررونق رقم زنیم.

وی با اشاره به گذشت ۵ ماه از سکان داری منطقه آزاد چابهار گفت: در شرایطی حوزه اقتصادی و پروژه‌های زیربنایی منطقه از وضعیت مطلوبی برخوردار نبودند ما برای داشتن شهری آراسته‌تر و درخور شان مردم این خاک تاریخی، با تمامی محدودیت‌های مالی و اداری موجود، تمام تلاش خود را به کار بردیم که به لطف خدا و همکاری و همدلی همکاران سازمان و همراهی سایر دستگاه‌ها موفقیت‌های خوبی هم رقم خورد.

مقدم ادامه داد: پرداخت ۶۰ درصد از مطالبات پیمانکاران، ارتقا رقم سرمایه گذاری از ۵.۱ به ۵.۷ میلیارد دلار و آمادگی برای جهش به سمت هدفگذاری ۱۴ میلیارد دلاری برای پایان سال جاری بخشی از این اقدامات در راستای کمک به رونق اشتغال و اقتصاد منطقه است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار همچنین با اشاره به احداث کارخانه سلول‌های خورشیدی با سرمایه‌گذاری بیش از ۸۰۰ هزار میلیارد ریال در این منطقه خاطر نشان کرد: ایجاد ۳ هزار اشتغال ماحصل این سرمایه‌گذاری است و ورود محصولات حوزه فولاد تا شهریورماه سال جدید و محصولات پتروشیمی در سال آینده به چرخه اقتصاد منطقه گام دیگری برای حرکت به سمت محرومیت‌زدایی با توسعه اقتصادی در این منطقه است.

وی بهره برداری از ۸ هزار مترمربع فضای انبار که ۴ هزار مترمربع آن در حال استفاده است را گام دیگری در راستای تداوم چرخه اقتصادی منطقه دانست و گفت: تامین زیرساخت‌های پشتیبانی و خدماتی به رونق ورود کشتی‌های اقیانوس پیما که با خود رونق اقتصاد را به همراه دارند، کمک می‌کند.

 

بهره‌مندی روستای بزرگ تیس از نعمت آب پایدار با ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به اقدامات این منطقه در حوزه تامین آب گفت: بهره‌مندی روستای بزرگ تیس از نعمت آب پایدار با ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار و تامین بیش از ۷۰ درصد از تجیهزات مورد نیاز برای سرمایه گذاری در حوزه آب شیرین کن ۱۰۰۰مترمکعبی در محدوده رمین و ۵۰۰۰ مترمکعبی اقدام دیگری برای ارتقاء خدمات شایسته به مردم است.

وی از افزودن ۳ هزار مترمکعب آب اضطراری به چرخه تامین آب شهری تا عید مبارک فطر خبر داد و تاکید کرد: برای آبرسانی مطمئن و پایدار به منطقه و حتی صادرات آب از این استان به استان‌های همسایه تمام تلاش خود را به کار خواهیم برد.

 

هدفگذاری منطقه آزاد چابهار برای رفع مشکل مسکن

مقدم در ادامه از هدفگذاری این منطقه آزاد برای طراحی بسته‌هایی خبر داد که مشکل مسکن را برای خوشه‌های ۸، ۹ و ۱۰ اقتصادی چابهار رفع می کند.

به گفته وی، برافراشته شدن تابلو مدرسه دخترانه دانا و توانا به همت بخش دانشگاهی که از مهرماه سال جاری آماده ارائه خدمت به دختران چابهاری است، افتخار دیگری در کارنامه خدمات این منطقه آزاد می‌باشد.

مقدم با اشاره به اختصاص زمین برای ساخت دانشگاه فرهنگیان، بیمارستان تامین اجتماعی و بیمارستانی برای بیماران متجاهر یادآور شد: اولویت ما توسعه علم و دانش و خدمات بهداشت و درمان در این منطقه است.

تدوین برنامه‌هایی با همکاری دانشگاه بین‌المللی چابهار که می‌تواند برای دانشجویان اشتغال ضمن تحصیل به همراه داشته باشد، خبر دیگری بود که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در دقایق آغازین سال جدید عنوان کرد.

مقدم در ادامه به بخشی از سخنان ریاست جمهوری در پیام عیدانه اشاره کرد و افزود: فعال شدن کریدور شمال- جنوب در سال آینده ضمن رونق اقتصادی مطلوب به توسعه گردشگری که در قالبی جدید در دست طراحی است، کمک می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در پایان اظهار داشت: امیداریم تا با تأسی از امام راحل، فعل توانستن را به عمل در آورده و رونق تولید را در این منطقه رقم زنیم و سال جدید را با همکاری یکدیگر و به دور از هرگونه ناخالصی آغاز می‌کنیم تا منطقه را از هرگونه بی عدالتی از فقر گرفته تا اقتصاد و فرهنگ برهانیم.

مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز حلول سال ۱۴۰۲ و ورود به ماه میهمانی خدا را به مردم خونگرم این منطقه تبریک می‌گوید.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل