جدیرترین اخبار :
  • منطقه آزاد چابهار آمادگی دارد پایلوت حوزه اقتصادی اصفهان باشد
  • مذاکره با 21 کشور برای ایجاد مناطق آزاد مشترک/ مناطق آزاد جدید بستری برای توسعه صادرات کشور
  • اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
  • 100 بسته گردشگری به ارزش یک میلیارد یورو تدوین شده است/ ایرانیان خارج از کشور مشتاق به سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد هستند
  • بسته‌های سرمایه‌گذاری جذاب منطقه آزاد چابهار در حوزه گردشگری
با حکم وزیر آموزش و پرورش:

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش منصوب شد

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 1/10/27 | تعداد بازید :858
یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، طی احکامی رئیس و اعضا شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد چابهار را منصوب کرد. بر این اساس «امیر مقدم»، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار به سمت رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد چابهار منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، محمد نوری وزیر آموزش و پرورش در راستای اجرای بند (13) از هدف‌های عملیاتی و راهکارهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با موضوع افزایش نقش شوراهای آموزش و پرورش استان، شهرستان، منطقه و به استناد قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش مصوب مجلس شورای اسلامی و رای شورای عالی آموزش و پرورش رئیس و اعضای شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد تجاری چابهار منصوب کرد.

در این حکم خاطرنشان شده است: با عنایت به نقش حساس شوراهای آموزش و پرورش در تصمیم گیری‌های راهبردی و تسهیل فعالیت‌های اجرایی، بی‌تردید حضور فعال و ارزشمند جناب عالی در جلسات شورا و همکاری صمیمانه با سایر اعضا، موجبات تحقق اهداف سند بنیادین آموزش و پرورش را فراهم خواهد آورد.

مهمترين هدف از تشکیل شوراها در آموزش و پرورش جلب و تقويت مشاركت‌هاي مردمي و تامين منابع مالی جديد و رفع تنگناهای موجود در نظام مديريت متمركز است.

اين امر مبتنی بر بند هشتم از اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران است كه تحقق مشاركت‌های عمومی را در همه مسائل كشور و از جمله مسائل فرهنگی و آموزشی مورد تاكيد قرار می‌دهد و می‌خواهد كه برای تحقق آن، راه حل های اجرایی انديشيده شود.

ترکیب اعضای شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد چابهاربه شرح ذیل می باشد.

1- امام جمعه شهرستان چابهار 

2- فرماندار شهرستان چابهار

3- مدیرکل آموزش و پرورش استان 

4- رئیس آموزش و پرورش منطقه و دو نفر از همکاران

5- معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار

6- رييس شورای شهر چابهار

7- شهردار چابهار

8- دو نفر از رؤسای مدارس در دوره‏های ‏مختلف تحصيلی 

9- دو نفر از اوليای دانش آموزان 

10- رئیس مرکز بهداشت

11- دو نفر نماینده معلمان

12- دو نفر نماینده شورای دانش آموزی

 

همچنین در بخشی از احکام صادره از جانب وزیر آموزش و پرورش به نقش حساس شوراهای آموزش و پرورش در تصمیم گیری‌های راهبردی و تسهیل فعالیت‌های اجرایی اشاره شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل