جدیرترین اخبار :
  • کیفی سازی خدمات با رویکرد اقتصادی شدن فعالیت‌ها برنامه ویژه شرکت سرمایه‌گذاری منطقه 
  • برگزاری جلسه پایش عملکرد و پیشرفت پروژه های عمرانی منطقه آزاد چابهار
  • محورهای کلی اقدامات فرهنگی،آموزشی منطقه آزاد چابهار
  • برگزاری نخستین جشنواره ساحل نشینان به‌ ميزبانی منطقه آزاد چابهار 
  • برگزاری مراسم اختتامیه شانزدهمین همایش ملی شنای آبهای آزاد و سرد کشور جانبازان

فعالان صنایع ‌دستی چابهار ساماندهی می‌شوند

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 1/10/25 | تعداد بازید :160
مدیر گردشگری منطقه آزاد چابهار از شناسنامه‌دار کردن فعالیت‌های صنایع‌دستی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، مدیر گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد چابهار در نشست ساماندهی فعالان صنایع‌دستی که در محل سالن رسالت منطقه برگزار گردید گفت: با هدف ارایه خدمات شایسته و ساخت بانک اطلاعاتی و بررسی مشکلات فعالان حوزه صنایع‌دستی منطقه آزاد چابهار که با حضور فعالان این عرصه برگزار شد، از شناسنامه‌دار کردن فعالیت‌های صنایع‌دستی خبر داد.

موسایی باغستانی این کار را گامی مهم جهت معرفی شایسته هنرهای این منطقه دانست و گفت: گام نخست در این راستا، فعال‌سازی فرآیند صدور گواهی صنایع‌دستی و پروانه فعالیت در کمترین زمان ممکن است.

وی با اشاره به مزیت‌های این اقدام افزود: با اجرایی شدن این روند، امکان دریافت تسهیلات برای توسعه فعالیت‌های صنایع‌دستی امکان‌پذیر شده و برپایی جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها برای معرفی و عرضه هنرهای صنعتگران هنرمند چابهاری مهیا می‌شود.

به گفته موسایی این تسهیلات شامل، خدمات بیمه‌ای و تسهیلات دریافت وام برای خرید مواد اولیه و تجهیز کارگاه می‌باشد که با حمایت و هماهنگی مدیرکل دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صورت می‌گیرد.

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد چابهار همچنین از رایزنی با مجموعه‌های پذیرایی و واحدهای اقامتی برای تخصیص غرفه‌های نمایشگاهی و فروشگاهی محصولات صنایع‌دستی خبر داد و تأکید کرد: برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای برپایی نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های دایمی صنایع‌دستی در نوروز 1402 و با توجه به حلول ماه مبارک رمضان در دست طراحی می‌باشد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل