جدیرترین اخبار :
  • آزمون جامع دوره‌های گردشگری جمعه در چابهار برگزار می‌شود
  • دبیرستان دانا و توانا حائز سه رتبه برتر کنکور ۱۴۰۰ در چابهار شد
  • میراث منطقه آزاد چابهار برای ورزشکاران
  • آزمون نظام مهندسی در دانشگاه بین‌المللی چابهار برگزار می‌شود
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد
در گفت‌وگو با پانا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خبرداد: هدایت کمک‌ شرکت‌های صنعتی مستقردر منطقه ازاد چابهار به ساخت و نوسازی مدارس

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/12/23 | تعداد بازید :1869
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ازتلاش‌های این سازمان برای بهبود آموزش و بهداشت ساکنان این منطقه با همکاری شرکت‌های صنعتی مستقر در این مناطق و در راستای ایفای تعهدات اجتماعی شرکت‌ها خبرداد و می‌گوید احداث نوسازی و بهسازی 8 مدرسه در این منطقه با کمک شرکت‌ها، سازمان نوسازی مدارس و سازمان منطقه آزاد چابهار اغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی در گفت‌وگو با خبرنگار پانا با بیان اینکه منطقه آزاد چابهار یک محدوده 14 هزار هکتاری است، عنوان کرد:‌ شهرستان چابهارمنطقه بزرگی است که منطقه آزاد چابهار در درون آن قرار گرفته است.در گذشته سازمان مناطق ازاد مدارسی را در منطقه چابهار هم در درون منطقه آزاد و هم منطقه خارج از بخش آزاد آن احداث کرده است و اکنون نیز برنامه‌هایی در دست انجام است.

وی اظهار کرد:‌ حجم نیازهای چابهار برای احداث مدارس بسیار زیاد است وسازمان نوسازی مدارس ایران از طریق خیرین مدرسه ساز کارهای بسیار خوبی را در این منطقه ازاد کرده است که در این مسیر سازمان منطقه ازاد نیز با آنها هم مسیر شده است تا بهبود وضعیت اموزش درمدارس عملکرد مناسب‌تر تحصیلی را برای دانش‌آموزان در این منطقه به همراه داشته باشد.

مدیرعامل منطقه ازاد چابهار خاطرنشان کرد:‌ احداث مدرسه‌ای درمنطقه آزاد چابهار با کمک و همراهی سازمان نوسازی مدارس اغاز شده است و 6 مدرسه نیز در گذشته احداث شده‌اند .

وی اظهار کرد:‌ یکی از راهکارها این است که در راستای ایفای تعهدات اجتماعی شرکت‌هایی که قرار است در این منطقه آزاد استقرار یابند در کار احداث و بهبود وضعیت مدارس وارد شده و به سازمان مناطق آزاد، آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس یاری دهند.

کردی خاطرنشان کرد: تکمیل مدارسی که کارساخت آنها یا نوسازی آنها با پیشرفت فیزیکی بیشتری همراه است در اولویت تخصیص بودجه از سوی شرکت‌ها و سازمان مناطق آزاد همراه است.

تلاش برای احیای بندی در بودجه مناطق ازاد برای کمک به مناطق همجوار

مدیرعامل منطقه ازاد چابهار عنوان کرد: البته محدودیت‌هایی برای تخصیص بودجه از سوی سازمان مناطق ازاد چابهار وجود دارد به این دلیل که در گذشته بندی در بودجه مناطق ازاد با عنوان کمک به مناطق همجوار وجود داشت که از سال 94 حذف شده است.

وی ادامه داد:‌ در بودجه سال 97 از سوی سازمان مناطق ازاد پیشنهاد احیای بند کمک به بودجه مناطق همجوار مناطق ازاد پیشنهاد شده است که این امیدواری وجود دارد که مصوب شود. در غیر این صورت هدایت کمک‌های شرکتهایی که در مناطق ازاد مستقر می‌شوند ابتدا با اولویت آموزش خواهد بود و پس از آن کمک‌ها به سمت بهداشت و کمک به خانواده‌ها هدایت خواهد شد.

کردی از احداث خیریه‌ای با هدف واسطه‌گری میان کمک‌های شرکت‌ها و جوامع محلی خبرداد و افزود: با رویکرد هدایت کمک‌ها به بخش‌های اموزش و بهداشت ساکنین منطقه ازاد چابهار تلاش‌های زیادی صورت گرفته است و کار ساخت یک مدرسه 12 کلاس در یکی از روستاهای این منطقه در دست ساخت است.

وی افزود: کار احداث 6 مدرسه نیز با کمک شرکت‌ها و احداث یک مدرسه نیز با استفاده از کمکها و بودجه سازمان نوسازی مدارس در دست انجام است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل