جدیرترین اخبار :
  • انعقاد توافقنامه همکاری های مشترک در جهت رفع مشکلات زیرساخت های برق ۳۴ روستای واقع در محدوده منطقه آزاد
  • سفر دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به روسیه
  • مجوز تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد به سراسر سیستان و بلوچستان صادر شد
  • گامی دیگر در راستای مسئولیت اجتماعی
  • مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کرد

دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکُران از شهرک پتروشیمی چابهار دیدن کرد

اقتصادی | تاریخ خبر : 1/02/26 | تعداد بازید :975
حسین دهقان دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکُران از شهرک پتروشیمی نگین مکُران چابهار دیدن کرد و از نزدیک روند پیشرفت این مجموعه را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار  به نقل از  ایرنا، نصرالله ابراهیمی مسوول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار، جواد سپاهی سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکُران را در این بازدید همراهی کردند.

علیرضا منیری ابیانه مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران در این بازدید گفت: زیرساخت‌های پایه و آماده‌سازی شهرک پتروشیمی شامل تسطیح، خیابان کشی، کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی، آب و برق دوران ساخت، فضای سبز و فیبر نوری و مخابرات به طور ۱۰۰ درصدی تکمیل شده است.

عملیات ساخت شهرک پتروشیمی مکران در پی مصوبه هیات دولت برای انتخاب سومین قطب پتروشیمی کشور (بعد از ماهشهر و عسلویه) و انتخاب منطقه آزاد چابهار از میان مناطق مستعد در اواخر سال ۹۱ آغاز و در طرح اولیه آن استقرار ۱۸ واحد بالادستی صنعت پتروشیمی پیش‌بینی شده بود.

پتروشیمی نگین مکُران وظیفه تامین زیرساخت‌ها، تامین خوراک، ساخت کریدور انتقال محصول به پایانه‌های صادراتی مستقر در پس‌کرانه و بندر شهید بهشتی را بر عهده دارد.

حسین دهقان در بدو ورود به سیستان و بلوچستان از اسکله صیادی کنارک، طرح شهر جدید تیس، آب شیرین‌کن و مجتمع فولاد دیدن کرد.

وی در ادامه برنامه‌های خود از مسیر خط لوله انتقال آب به پتروشیمی، بندر شهید بهشتی و پروژه مخازن و خط لوله متانول، طرح آب شیرین کن و بیمارستان امام علی (ع) چابهار بازدید کرد.

نشست با مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار، بازدید از مجموعه کشت و صنعت روستای گوردیم کنارک و ظرفیت‌های بخش کشاورزی زرآباد از جمله برنامه‌های دهقان ‌در سفر به حوزه سواحل مکُران جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود.

اوایل اردیبهشت‌ماه امسال، حسین دهقان با حکم رییس جمهور به عنوان دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکُران منصوب شد.

سواحل مکُران در محدوده آب‌های ساحلی و اقیانوسی دریای مکران (عمان) از مراکز مهم و اصلی تجارت، اقتصاد و گردشگری کشور است، این منطقه از حوزه گواتر و پسابندر چابهار آغاز شده و تا منطقه میناب استان هرمزگان ادامه دارد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل