جدیرترین اخبار :
  • سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول اداری منصوب شد
  • احتمال امضای توافق تجارت ترجیحی ایران و ازبکستان| چابهار؛ پل ترانزیتی شمال‌جنوب
  • تخصیص ۷۰ میلیارد ریال جهت بهبود بخش سرمایشی بیمارستان امام علی علیه السلام چابهار
  • فرصت طلایی همکاری های مشترک با عمان ریل گذاری شده است
  • مشاور و سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منصوب شد
مسوول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار:

تولید و اشتغال، عامل اصلی پیشگیری از وقوع جرم است

اقتصادی | تاریخ خبر : 1/02/07 | تعداد بازید :620
مسوول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه تولید و اشتغال، زمینه اصلی پیشگیری از وقوع جرم است، گفت: با فراهم کردن شرایط اشتغال، جوانان مستعد به سمت کار و تلاش هدایت می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا، نصرالله ابراهیمی روز سه‌شنبه در آیین گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد که با حضور مدیرعامل ستاد مردمی دیه استان سیستان و بلوچستان، رییس دادگستری چابهار، خیران، فعالان اقتصادی و جمعی از مدیران چابهار برگزار شد، اظهار داشت: اگر به موضوع دیه و ستاد دیه برای آزاد سازی زندانیان با جرائم غیرعمد بپردازیم باید بگوییم که بیش از سه دهه از تشکیل این ستاد در سطح کشور می‌گذرد.

وی افزود: اقدامات ستاد دیه و کمک‌های مردمی به عنوان یک حرکت خدا پسندانه و خیر خواهانه موجب نشاط اجتماعی و ایجاد شادابی در خانواده زندانیان و تقویت فرهنگ تقوا و تعالیم اسلام می‌شود.

ابراهیمی ادامه داد: محوری‌ترین موضوع، احسان و نیکوکاری بوده و در قرآن کریم بسیار به این موضوع تاکید و توصیه شده است.

مسوول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار بیان داشت: سیاست های راهبردی قوه قضاییه در نظام جمهوری اسلامی به سمت پیشگیری از وقوع جرم و جرم زدایی است، کانون‌های اصلاح و تربیت و اردوگاه‌های حرفه‌آموزی و کاردرمانی و کارگاه‌های تخصصی که وجود دارد همه بر مبنای مهارت آموزی و آموزش برای زندانیان بوده، افزایش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: بخشی از مال همه ما حتما باید انفاق در راه خدا باشد و اگر واقعا فردی به دلیل جرم غیرعمد وارد زندان شده است باید با کمک خیران باعث آزادی او شویم.

مسوول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: در حوزه پیشگیری از جرم هم باید الزاماتی را فراهم کنیم و یکی از الزامات، تولید و اشتغال است.

وی ادامه داد: اگر اشتغال ایجاد شود و جوانان مستعد را به سمت شغل هدایت کردیم درواقع از وقوع جرم پیشگیری کرده‌ایم.

 ابراهیمی اضافه کرد: آگاهی بخشی عموم مردم نسبت به قوانین عامل مهمی است و مسلما اگر افراد جامعه به قوانین آشنایی داشته باشند وقوع جرم نیز کم می‌شود.

وی تصریح کرد: برخی از مردم به دلیل ناآگاهی از قوانین و فاصله گرفتن از دین و تعالیم اسلامی گرفتار زندان می‌شوند و اگر بتوانیم زمینه دینداری و تقوا را در وجود بشریت افزایش دهیم و تعالیم اسلام را به خوبی آموزش دهیم به‌گونه‌ای که فرد با همه وجود  خود به این تعالیم عمل کند، یقینا کاهش جرم اتفاق می‌فتد.

ابراهیمی ادامه داد: وظیفه ارکان ستاد دیه، ایجاد صلح و سازش بین دعاوی طرفین است، پول تنها ابزار نیست و قطعا با نگاه عالمانه و حکیمانه، بین طرفین سازش ایجاد می‌شود.

مسوول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب به عنوان مجتهد جامع‌الشرایط و  فقیه عادل همیشه برای آزادی زندانیان کمک می‌کنند و درواقع توصیه تعالیم دینی ما همین است، شرط لازم مسلمان بودن این است که به تعالیم دین اسلام عمل کنیم تا رفتارمان موجب رضایت خداوند باشد.

در این نشست با حمایت خیران و فعالان اقتصادی، یک میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان سیستان و بلوچستان جمع‌آوری شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل