جدیرترین اخبار :
  • سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول اداری منصوب شد
  • احتمال امضای توافق تجارت ترجیحی ایران و ازبکستان| چابهار؛ پل ترانزیتی شمال‌جنوب
  • تخصیص ۷۰ میلیارد ریال جهت بهبود بخش سرمایشی بیمارستان امام علی علیه السلام چابهار
  • فرصت طلایی همکاری های مشترک با عمان ریل گذاری شده است
  • مشاور و سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منصوب شد

بعد از قطع نخل درک، به آتش کشیدن استراحتگاه بین راهی در نوار ساحلی چابهار؟

گردشگری | تاریخ خبر : 1/02/01 | تعداد بازید :1143
هنوز مدت زمان زیادی از قطع تک درخت نخل ساحل درک نمی‌گذرد که خبر به آتش کشیده شدن استراحتگاه بین راهی در نوار ساحلی چابهار به گوش می‌رسد. سوال اینجاست که با این نوع تعصبات، چگونه می‌توان گردشگری در سیستان و بلوچستان را رونق بخشید؟

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا، طاهره شهرکی شامگاه چهارشنبه در گفتگو با یک رسانه با تاکید بر لزوم پیگیری این موضوع از طریق مراجع قضایی افزود: در این استراحت‌گاه بین راهی، نمازخانه و بازارچه عرضه محصولات بومی و محلی که توسط بانوان سرپرست خانوار و جوانان هنرمند روستایی تولید می‌شد به آتش کشیده شده است. این مکان تنها زیرساخت موجود برای رفاه گردشگرانی که قصد بازدید از جاذبه‌های زیبا و منحصر به فرد چابهار تا گواتر را داشتند، بود که شامل استراحتگاه سرویس بهداشتی، نمازخانه و مکان‌های برای عرضه تولیدات مردم محلی بود.

شهرکی با بیان اینکه چنین افرادی یقینا مخالف توسعه و ایجاد اشتغال برای مردم روستا‌ها هستند، گفت: این کمپ استراحت‌گاهی توسط سازمان منطقه آزاد چابهار برای استراحت مسافران، شهروندانی که در مسیر سواحل شرقی چابهار تردد می‌کنند و همچنین گردشگرانی که از اقصی نقاط ایران و دیگر کشور‌ها برای دیدن جاذبه‌های گردشگری سواحل مکُران به این منطقه می‌آیند احداث شده بود.

وی از مردم محلی در خواست کرد که ضمن صیانت از جاذبه‌های گردشگری و زیرساخت‌هایی که برای رونق صنعت گردشگری و کسب و کار آن‌ها احداث شده کوشا باشند و برای شناسایی این افراد کمک کنند تا دیگر شاهد چنین وقایع ناخوشایند و تلخی در این سرزمین زیبا و مردمان فرهنگ دوستش نباشیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار تاکید کرد: حتما امسال یک کمپ استراحت‌گاهی در شأن مردم بومی و گردشگران توسط سازمان منطقه آزاد چابهار در همین محل طراحی و احداث خواهد شد.

وی اضافه کرد: افرادی که چنین کار ناشایستی را انجام دادند هم بدانند که ۲۵ نفر که نان اور خانواده بودند مستقیما در این مکان مشغول به کار بودند وبیش از ۵۰۰ نفر از فعالین بومی حوزه گردشگری از جمله لیدر‌های محلی گروه‌های موسیقی بلوچی، تولیدکنندگان صنایع دستی و ... در فصل گردشگری از محل همین استراحت‌گاه، کسب درآمد داشتند و مخارج خود و خانواده‌شان را تامین می‌کردند.

شهرکی تصریح کرد: محصولاتی همچون صنایع دستی و سوغات بومی محلی بیش از ۱۰۰ خانواده در این محل به گردشگران عرضه می‌شد.

وی گفت: این استراحت‌گاه که به «کمپ کوه‌های مریخی» معروف است در ۳۰ کیلومتری شرق چابهار و در جوار یکی از زیباترین جاده‌های ساحلی کشور احداث شده بود و در فصل گردشگری روزانه بیش از ۲ هزار رهگذر در این محل استراحت و از جاذبه‌های طبیعی آن محدوده بازدید می‌کردند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل