جدیرترین اخبار :
  • دومین شماره ویژه‌نامه نوروزی چهاربهار منتشر شد
  • رشد سرمایه‌گذاری و صادرات در کنار اطلاع‌رسانی قوی سه رویکرد مبتنی بر شعار سال در مناطق
  • افتتاح انبار لجستیکی چابهار با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور
  • 450 میلیارد ریال اعتبار صرف افزایش خدمات زیرساختی و رفاهی منطقه آزاد چابهار شد
  • ارتقاء زیرساخت‌های میزبانی مناطق آزاد در نوروز ۱۴۰۲ / تقدیر از ستاد اجرایی خدمات سفر چابهار

تجلیل از نویسندگان ، مروجین فعال کتاب و ناشران چابهار

گردشگری | تاریخ خبر : 0/09/01 | تعداد بازید :1715
مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار گفت : به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی ویژه برنامه‌ای همراه با تجلیل از نویسندگان فعال و مروجین کتاب چابهار برگزار شد که در این برنامه ضمن تجلیل از نویسندگان فعال شهر چابهار از دکتر عبدالغفور جهاندیده عضو هیئت علمی دانشگاه دریانوردی چابهار و پژوهشگر و نویسنده بلوچ که کتاب فرهنگ لغت بلوچی به فارسی ایشان در سال ۹۷ به عنوان کتاب سال کشور انتخاب شد ، تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط‌ عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار نصیر احمد ملازهی افزود : تجلیل از عبدالحکیم بهار و عبدالقادر بلوچ از مروجین فعال حوزه کتاب که در سالهای اخیر فعالیت آنان در سطح ملی به عنوان روستاهای دوستدار کتاب انتخاب شدند ازدیگر برنامه های این مراسم بود.

ملا زهی اضافه کرد : همچنین از سیدمحمد درتکیده بعنوان ناشر فعال و عبدالباسط بلوچ شارکی کتابفروش فعال و شهاب مسقطی چاپخانه دار فعال چابهار تجلیل به عمل آمد.

وی ادامه داد : اجرای نقالی توسط رویا مختاری و رونمایی کتاب ترانگ شَهکور مجموعه اشعار استاد علی بخش دشتیاری از نویسندگان برجسته بلوچ از دیگر برنامه های این مراسم بودند.

شایان ذکر است این برنامه با حضور
معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری منطقه آزادچابهار ، مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از نویسندگان شاعران و ادیبان شهر چابهار برگزار گردید.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل