جدیرترین اخبار :
  • قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مناطق آزاد اصلاح شود
  • پیشنهاد ایران برای استقرار دفتر تجاری بخش خصوصی هند در چابهار
  • با جامع نگری در دولت و نگاه ملی در مجلس، مناطق آزاد باید از دیوان سالاری رها شوند
  • افزایش همکاری‌ اقتصادی ایران و ارمنستان به تقویت روابط سیاسی منجر می‌شود
  • چابهار امن‌ترین مسیر دسترسی تجار کشورهای منطقه به بازارهای جهانی است
مدیر امور گردشگری منطقه آزاد چابهار؛

۲۰ غرفه صنایع دستی در نمایشگاه پاییزه منطقه آزاد چابهار راه‌ اندازی شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/08/01 | تعداد بازید :572
مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با هدف حمایت از صنعتگران حوزه صنایع دستی و مشاغل خانگی ۲۰ غرفه عرضه صنایع دستی در نمایشگاهِ آزاد پاییزه منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط ‌عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار به نقل ازایرنا عدنان حسینی اظهار داشت: حضور صنعتگران صنایع دستی در نمایشگاه پاییزه منطقه آزاد چابهار با رعایت پروتکل های بهداشتی با هدف عرضه و نمایش هنرهای سنتی، گسترش و اشاعه فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی و تعامل بین هنرمندان در راستای ارتقای سطح کیفی تولیدات و ایجاد رقابت‌ پذیری مناسب بین هنرمندان و حمایت از صنایع دستی منطقه و مشاغل خانگی در راستای بهبود وضعیت شغلی آنها است.

وی با بیان اینکه غرفه‌های بخش خصوصی همچون سوغات و مواد مصرفی هم در کنار صنایع دستی راه ‌اندازی شده است گفت: این نمایشگاه از دیشب ۲۹ مهرماه  راه ‌اندازی شده و تا هفتم آبان‌ ماه جاری دایر خواهد بود.

مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه قیمت‌های مناسبی برای عرضه محصولات صنایع دستی ارائه شده است تصریح کرد: در این نمایشگاه محصولات متنوعی همچون سفال‌گری، سوزن‌دوزی، حصیربافی، سکه‌دوزی، زیورآلات سنتی، قلاب‌بافی، صنایع دستی دریایی و البسه محلی و دیگر محصولات جانبی به عموم مردم عرضه می‌شود.

حسینی با بیان اینکه حضور بیش از ۶۰ غرفه در این نمایشگاه پیش‌بینی می‌شود گفت: نمایشگاه پاییزه توسط بخش خصوصی و منطقه آزاد چابهار با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) راه‌اندازی شده است.
وی تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید و خرید محصولات مختلف، هر روز از ساعت ۶ عصر تا ۱۱ شب به محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهار واقع در پیکره صنعتی مراجعه کنند.
۲ هزار ۸۴۰ نفر در ۲۸ کارگاه تولیدی و فروشگاه صنایع دستی این خطه از سواحل مکُران فعالیت می‌کنند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل