جدیرترین اخبار :
  • بازگشت اقتدار به مناطق آزاد با دستور ریاست محترم جمهور
  • جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی از اهداف ما است
  • عضو جدید هیات‌مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار منصوب شد
  • قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مناطق آزاد اصلاح شود
  • پیشنهاد ایران برای استقرار دفتر تجاری بخش خصوصی هند در چابهار
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار؛

دوره‌های دائمی تئاتر خیمه‌شب‌بازی در چابهار دایر شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/07/14 | تعداد بازید :739
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار از برگزاری دوره‌های دائمی آموزش تئاتر خیمه‌شب‌بازی جنوب‌شرق برای علاقه‌مندان در شهر چابهار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا، نصیراحمد ملازهی گفت: با همت و حمایت سازمان منطقه آزاد چابهار طی یک سال گذشته با حضور سیاوش ستاری از اساتید برجسته‌ تئاتر خیمه‌شب‌بازی کشور حدود ۵۰۰ اجرای نمایش تئاتر خیمه شب بازی به صورت سیار در تمامی مدارس شهرستان‌های چابهار و دشتیاری و در حاشیه شهر برگزار شد.

وی افزود: در نتیجه باهدف شکوفا ساختن این حرکت هنری دوره‌های آموزش تئاتر خیمه شب بازی برای علاقمندان در دو محل خانه فرهنگ و هنر کمالان و روستای رمین را برنامه‌ریزی کردیم.

به گفته وی، این دوره‌ها با هدف راه‌اندازی مرکز تولید تئاتر خیمه شب بازی به صورت دائمی برای نخستین‌بار در جنوب شرق کشور برگزار می‌شود و تلاش بر این است تا در این مراکز آثار نمایشی برگرفته از داستان‌ها، قصه‌ها و مضامین محلی با زبان و موسیقی بلوچی و همچنین عروسک‌های خاص منطقه به صورت تئاتر خیمه شب بازی تهیه، تولید و اجرا گردد.

ملازهی تصریح کرد: استقبال بسیار خوبی از این دوره ها شده است و امیدواریم که دو مرکز به صورت دائمی در شهر چابهار فعالیت خود را ادامه دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار اضافه کرد: برنامه بعدی راه اندازی مرکز یونیما (UNIMA) در شهر چابهار است. و قطعا با راه اندازی یونیما در شهر چابهار می‌توان شاهد ایجاد مرکز پویای تولید  عروسک و تئاتر خیمه شب بازی بومی و محلی باشیم که امکان اجرا در سطح وسیع، تولید آثار فاخر نمایش عروسکی و همچنین شرکت و حضور در جشنواره‌ها و فستیوال های ملی و بین المللی را داشته باشیم.

یونیما (UNIMA) عنوان اختصاری «اتحادیه جهانی نمایشگران عروسکی» است و حدود هشت دهه پیش در اروپا تشکیل شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل