جدیرترین اخبار :
  • بازتاب تولید و عمران در منطقه آزاد چابهار
  • چابهار، پایتخت دریایی ایران میزبان همایش بین المللی لجستیک
  • ۱۱ استان کشور در نمایشگاه تخصصی مدکس منطقه آزاد چابهار
  • مدیرعامل منطقه آزاد چابهار: مسیر مدرسه‌سازی هموار شده است
  • سرپرست وزارت آموزش و پرورش از مجتمع آموزشی شبانه‌روزی چابهار دیدن کرد
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار؛

منطقه آزاد چابهار در حال برنامه‌ریزی برای برقراری ارتباط با جهان است

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/02/30 | تعداد بازید :306
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان تجاری صنعتی منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه این منطقه در حال برنامه‌ریزی برای برقراری ارتباط و تعامل اقتصادی با تمامی کشورهای جهان است گفت: طی فعالیت‌هایی که تعریف شده، اولویت با کشورهای همسایه است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا، محمد هدایی روز پنجشنبه در نشستی که با حضور حسن نوریان و مهدی شاهرخی سرکنسول‌های جمهوری اسلامی ایران در کراچی پاکستان و حیدرآباد هندوستان و جمعی از مدیران منطقه آزاد چابهار، به مسافت بین چابهار و تهران اشاره کرد و اظهار داشت: چابهار تا تهران حدود ۲ هزار کیلومتر فاصله ولی با کراچی پاکستان حدود ۷۰۰ کیلومتر فاصله داریم.

وی ادامه داد: بازار کراچی به عنوان دروازه ورود به پاکستان برای ما از جذابیت خوبی برخوردار است و در همین راستا منطقه آزاد چابهار با همکاری دولت موفق شد نقطه منفصل مرزی ریمدان را هم به عنوان یک محدوده آزاد تجاری تعیین کند تا بتوانیم از این ظرفیت برای بهبود روابط دو کشور استفاده کنیم.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان تجاری صنعتی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: در خصوص هندوستان هم با توجه به تفاهمنامه‌ای که داشتیم انتظارات بیشتری برای تحقق تعهد آن‌ها در خصوص بندر شهید بهشتی داشتیم و باید بگوییم که تعهدات شرکت هندی در حداقل ممکن محقق شده است و این موضوع باعث گلایه‌مندی ما است.

وی اضافه کرد: با این وجود ظرفیت بالای هند برکسی پوشیده نیست و جذابیت‌هایی که برخی کالاهای ما در این کشور دارد می‌تواند محلی برای توسعه اقتصادی هر دو کشور باشد.

هدایی بیان داشت: با کشور پاکستان خصوصا با محدوده بلوچستانِ این کشور دوست و همسایه روابط خوبی را تعریف کرده‌ایم.

وی گفت: برنامه‌ریزی کردیم که خط ریلی ایرانشهر - چابهار را تا ریمدان امتداد دهیم و از آنطرف هم دولت پاکستان خط ریلی گوادر به ریمدان را متصل کند تا یک رهگذر جدید راه‌اندازی و افتتاح شود.

حسن نوریان و مهدی شاهرخی سرکنسول‌های جمهوری اسلامی ایران در کراچی پاکستان و حیدرآباد هندوستان ظهر روز گذشته (چهارشنبه) با استقبال مدیران سازمان منطقه آزاد وارد این منطقه شدند و از پروژه‌های مختلف اقتصادی، تجاری و صنعتی دیدن کردند. آن‌ها همچنین با فعالان اقتصادی و مدیران اتاق بازرگانی این منطقه دیدار و گفت و گو کردند.

بازدید از طرح توسعه بندر شهید بهشتی و اسکله شهید کلانتری و دیدار با سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار ازجمله برنامه‌های امروز پنجشنبه "سرکنسول‌های ایران در حیدرآباد و کراچی» در منطقه آزاد چابهار بود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل