جدیرترین اخبار :
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد
  • بلوچستان در دانشنامه ایرانیکا
  • مجموعه ۲۲ جلدی پژوهش‌های ایران فرهنگی به چاپ رسید
  • پرداخت حقوق های نجومی در مناطق آزاد تکذیب شد
  • حفاظت از لاکپشت‌های دریایی توسط منطقه آزاد چابهار
دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور؛

آینده درخشانی پیش‌روی منطقه آزاد چابهار است

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/02/17 | تعداد بازید :311
مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور گفت: منطقه آزاد چابهار می‌تواند در اهداف بلند مدت خود در حوزه حمل و نقل و ترانزیت گام‌های موثری بردارد و در همین راستا آینده درخشانی برای این منطقه پیش‌بینی می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا، حمیدرضا مومنی روز جمعه در پایان سفر ۲ روزه خود به چابهار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این دومین سفر من از ابتدای امسال تاکنون به منطقه آزاد چابهار است و بر اساس برنامه‌های در دستور کار، هدفم از این سفر بازدید از پروژه‌هایی است که به طور جدی پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: در بازدیدهای امروز مشاهده کردیم طرح‌ها طی مدت ۴۰ روز گذشته از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده است.

مومنی با بیان اینکه موضوع حمل و نقل و ترانزیت یکی از دغدغه‌های اصلی ما در منطقه آزاد چابهار است گفت: بازار ۲۱۰ میلیون نفری پاکستان در همسایگی ما یکی از ظرفیت‌های مهمی است که باید با تقویت زیرساخت‌ها، سهم خودمان را از این بازار بزرگ افزایش دهیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور تصریح کرد: با تکمیل زیرساخت‌ها می‌توانیم امنیت را هم در مناطق مرزی تقویت کنیم.

وی ادامه داد: مرز ریمدان، یکی از اهدافی است که به طور جدی می‌تواند ارتباطات سیاسی، امنیتی و اقتصادی ما را با پاکستان گسترش بدهد و همچنین یک توسعه پایدار را به دنبال داشته باشد.

مومنی بیان داشت: خوشبختانه این کار در زمینی به مساحت بیش از ۶ هزار هکتار آغاز شده است که ۶۰ هکتارِ آن در حال آماده‌سازی است.

مشاور رییس جمهوری تصریح کرد: در این مجموعه، تاسیسات پایانه حمل و نقلی را خواهیم داشت که در این حوزه ۳۵۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

وی افزود: مجموعه منطقه آزاد چابهار در مرز ریمدان می‌تواند نقش بسزایی در ترانزیت و تامین کالاهای جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

حمیدرضا مومنی دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در دومین سفر خود به چابهار از ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی، طرح آماده‌سازی زمین‌های منطقه آزاد چابهار در مرز ریمدان، شهرک پتروشیمی، تولیدی‌ها، ظرفیت‌های گردشگری و ورزشی و سایر طرح‌های در دست اجرا بازدید و در نشست شورای اداری و فعالان اقتصادی این شهرستان و آیین توزیع ۳۰۰ بسته کمک مومنانه شرکت کرد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل