جدیرترین اخبار :
  • بلوچستان در دانشنامه ایرانیکا
  • مجموعه ۲۲ جلدی پژوهش‌های ایران فرهنگی به چاپ رسید
  • پرداخت حقوق های نجومی در مناطق آزاد تکذیب شد
  • حفاظت از لاکپشت‌های دریایی توسط منطقه آزاد چابهار
  • افزایش ۴۴ برابری ارزش قراردادهای عمرانی منطقه آزاد چابهار

افزایش طرح‌های عمرانی منطقه آزاد چابهار طی هشت سال ۶۲ برابر شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/01/31 | تعداد بازید :264
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به پیشرفت ۶۲ برابری طرح‌های عمرانی این منطقه طی هشت سال گذشته گفت: هم‌اینک از ۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی، یکهزار و ۷۵۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

ابوالقاسم اسدی روز سه‌شنبه با بیان اینکه سال ۹۲ تنها ۲۷ میلیارد تومان پروژه عمرانی در این منطقه داشتیم افزود: سال ۹۳ این میزان با افزایش ۱.۴ درصدی به ۳۹ میلیارد تومان افزایش یافت.

با اشاره به اینکه در سال ۹۴ نیز با رشد ۱.۵ درصدی پروژه‌های عمرانی مواجه شدیم ادامه داد: سال ۹۶ هم با افزایش ۱.۸ درصدی ارزش طرح‌های عمرانی به ۵۳ میلیارد تومان در سال ۹۶ رسید.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه سال ۹۷ بیش از ۷۴ میلیارد تومان پروژه عمرانی عملیاتی شد بیان داشت: این رقم در سال ۹۸ به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه سال ۹۹ برگ زرینی در پیشرفت پروژه‌های عمرانی منطقه آزاد چابهار به شمار می‌رود تصریح کرد: در این سال ۲۵۴ میلیارد تومان پروژه عمرانی داشتیم و این نشان از یک افزایش ۷۷۵ درصدی نسبت به سال ۹۵ در این حوزه است.

«این میزان پیشرفت در سال ۱۴۰۰ با افزایشی چشمگیر به یکهزار و ۷۵۰ میلیارد تومان رسید»

به گفته اسدی، پروژه‌های عمرانی این منطقه همچون طرح‌های جداسازی ساحلی، اسکله شیلاتی و گردشگری تیس، باند دوم چابهار - کنارک به طور ۲۴ کیلومتر، بازار مرزی ریمدان و خط آبرسانی آن به طول ۶۰ کیلومتر، مشارکت در احداث باند دوم کمربندی شهید کلانتری، آماده‌سازی زمین‌های محدوده منطقه آزاد و فاز یک دهکده ورزشی پیل‌بند با پیشرفت ۵۰ درصدی در حال تکمیل هستند.

منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار، یکی از مناطق آزاد هفت‌گانه کشور است که در راستای اهداف اقتصادی کشور، بیش از دو دهه است در مجاورت شهرستان چابهار و در حاشیه دریای عمان تاسیس شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل