جدیرترین اخبار :
  • تهیه "طرح جامع" زمینه‌ساز پیشرفت و آبادانی چابهار است
  • آغاز عملیات اجرایی ۷ پلنت پتروشیمی به دستور رییس جمهور در منطقه آزاد چابهار
  • دوشنبه‌های افتتاح "تدبیر و امید برای جهش تولید" در منطقه آزاد چابهار
  • عملیات اجرایی سه طرح اقتصادی و زیربنایی در منطقه آزاد چابهار آغاز شد
  • افتتاح 50 پروژه با ارزش 80 هزار میلیارد ریال در مناطق آزاد
دبیر شورای عالی مناطق آزاد :

برای پشتیبانی از تولید و مانع‌‌زدایی در مناطق آزاد کارگروه ویژه تشکیل شده است

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/01/09 | تعداد بازید :206
دبیر شورای عالی مناطق آزاد در حاشیه جلسه با فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار گفت: برای پشتیبانی از تولید و مانع‌‌زدایی در مناطق آزاد کارگروه ویژه تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار حمیدرضا مومنی در حاشیه جلسه با فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهاراظهار داشت: با توجه به شعار سال، ما این جلسه را تشکیل دادیم و هدف‌مان از حضور در این جلسه که فعالان اقتصادی، تجار و سرمایه‌گذاران در آن حضور دارند، برطرف کردن موانع در بخش‌های مختلف و پشتیبانی ‌از تولیدکنندگان است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد ادامه داد: در این راستا کارگروهی در نظر گرفته شده و دو هدف کلی را پیگیری می‌کنیم؛ اول اینکه برای تولید و پشتیبانی از این تولیدات که با هدف صادرات انجام می‌شود ما باید به تأمین منابع بپردازیم و به این نحو می‌خواهیم بخش خصوصی را برای حمایت از تولید داخلی حمایت کنیم و همچنین در زمینه زیرساخت‌ها باید اقداماتی انجام شود.

وی افزود: موضوع دوم مانع‌زدایی است که این موضوع را در دستورالعمل‌ها، روش‌ها، رویه‌ها و احتمالاً یک‌سری قوانین و مقرارتی که داریم در دستور کار قرار خواهیم داد. من فکر می‌کنم ظرف یک ماه آینده مسئله پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی را در یک قالب ساماندهی کنیم تا بتوانیم شعار تعیین شده توسط رهبر معظم انقلاب برای سال را در مناطق آزاد به صورت عملیاتی در بیاوریم.

مومنی اظهار داشت: باید به سمتی برویم که مشکلات را حل کنیم و بر همین اساس ما روز گذشته و امروز در منطقه ازاد چابهار حضور پیدا کرده و از آن بازدید کردیم که کارهای زیرساختی خیلی خوبی نیز در اینجا انجام شده و اگر بخواهم در یک جمله بگویم، تاکنون بخش اعظمی از موانع موجود در این منطقه مرتفع شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل